Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 666
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: Dzień Dziecka pełen atrakcji

Środa, 5 czerwca 2019, 7:12
Aktualizacja: 10:14
Autor: red
Roztoka: Dzień Dziecka pełen atrakcji
Fot. UG Dobromierz
Podobnie jak w całej Polsce, tak i w gminie Dobromierz świętowaliśmy radosny Dzień Dziecka, który odbył się 31 maja br. na kompleksie boisk sportowych Orlik w Roztoce. Organizatorami imprezy byli: Gmina Dobromierz, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Szkoły Podstawowe w Roztoce, Gniewkowie i Dobromierzu.

Pogoda dopisała, wysokie temperatury i słońce zachęcały naszych najmłodszych mieszkańców do wspólnej zabawy.

Świętowanie rozpoczęto tradycyjnie od VII Rowerowej Gry Gminnej, w której udział wzięły cztery drużyny, zgłoszone przez placówki oświatowe. W wyniku zdrowej, sportowej i pełnej adrenaliny rywalizacji wszystkie drużyny zdobyły niemal identyczną liczbę punktów, dlatego organizatorzy podjęli decyzję o przyznaniu najwyższego stopnia podium dla każdej z nich. Sponsorem atrakcyjnych nagród w konkursie była Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.

W programie imprezy zapewniono takie niespodzianki jak: konkursy z nagrodami, warsztaty kreatywne, warsztaty artystyczne, podczas których można było m.in. ozdobić babeczki czy zrobić własnoręcznie biżuterię, konkurencje sportowe oraz dmuchane place zabaw, które cieszyły się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród maluchów. W części artystycznej wystąpiły przedszkolaki z punktów przedszkolnych prowadzonych przez Fundację Dobrego Startu oraz uczniowie gminnych placówek oświatowych.

Rozstrzygnięto również konkurs ,,Zostań młodym Wójtem Gminy Dobromierz”, w którym zwyciężyła Amelia Wiązek z Dobromierza i to właśnie ona przez jeden dzień obejmie stanowisko włodarza naszej gminy.

Po wielu aktywnościach na wszystkich czekał poczęstunek. Były frytki, popcorn, wata cukrowa, słodycze, a także pyszne tosty, które przygotowali przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy Dobromierz, włączając się aktywnie w pomoc przy organizacji dziecięcego święta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group