Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 577
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dzień Dziecka z atrakcjami

Wtorek, 31 maja 2016, 8:21
Aktualizacja: 10:07
Autor: opr. red.
Świebodzice: Dzień Dziecka z atrakcjami
Fot. www.swiebodzice.pl
Marszem dla Życia i Rodziny rozpoczął się tegoroczny festyn z okazji Dnia Dziecka. Uczestnikom marszu towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda i radosne piosenki zespołu Arka Noego. Niestety, w dalszej części zabawy aura już nie była tak łaskawa.

Festyn z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza, połączony z marszem odbył się w sobotę, 28 maja. Zabawa w Parku Miejskim rozpoczęła się o godz. 14:00, a wcześniej z Rynku na miejsce festynu przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny, którego współorganizatorem była parafia pw. Św. Mikołaja.

Na czele pochodu stanęli burmistrz Bogdan Kożuchowicz oraz proboszcz parafii, ksiądz Józef Siemasz, a także Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec i radna powiatowa Violetta Chorąży. Wyposażeni w transparenty, śpiewniki i dobre humory uczestnicy marszu przeszli z Rynku ulicami: Kopernika, Mickiewicza, Świdnicką, Kolejową, Alejami Lipowymi do parku, gdzie rozpoczął się festyn z atrakcjami dla najmłodszych.

- Witamy serdecznie nasze pociechy, dzieci i młodzież, to wszystko jest dla Was od nas – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz, otwierając wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Łukaszem Kwadransem festyn. Na scenie pojawiła się także silna ekipa naszych radnych, wyposażona w kucharskie czapki i serdeczne uśmiechy.

Bo to właśnie burmistrz oraz Radni Rady Miejskiej byli organizatorami zabawy, a samorządowcy przygotowali dla dzieci dodatkowy prezent: własnoręcznie grillowane kiełbaski. Radni dosłownie uwijali się przy swoich stanowiskach, by dla wszystkich wystarczyło smakowicie przypieczonych specjałów. Częstowali także milusińskich lodami.

Dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji: dmuchańce, fotobudkę, kącik zabaw dla najmłodszych; była wata cukrowa, słodkości. Jedną z głównym atrakcji był spektakl cyrkowy „Pinokio” z udziałem młodych artystów, prezentujących swoje umiejętności w popularnym programie Mam talent.

Pokaz swoich umiejętności zaprezentowali adepci szkółki taekwondo, działającej przy Szkole Podstawowej nr 4. Myszka Miki rozdawała słodkości z Śnieżki i pozowała do zdjęć razem z maluszkami.

Podczas festynu można było także wykonać podstawowe badania: pomiar cukru, ciśnienia, poziomu cholesterolu u miłych pań z NZOZ Caritas Diecezji Świdnickiej oraz wykonać badanie gęstości kości w osteobusie.

Świetną zabawę przerwała burza i deszcz, który niestety nie okazał się przelotny – i festyn trzeba było przerwać. Udało się jednak wylosować główną nagrodę, ufundowaną tradycyjnie przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza. Szczęśliwą posiadaczką roweru została malutka Ola Benko, która przyjechała na festyn w wózku ze swoimi rodzicami. Burmistrz wręczył także nagrody i dyplomy dla zwycięzców konkursu plastycznego pod hasłem „Ja i moja rodzina w czasie wolnym…”

Dziękujemy za udział w zabawie i zapraszamy na kolejny festyn za rok.

Koordynatorem wydarzenia był Wydział Edukacji i Spraw Społecznych UM.

Konkurs Plastyczny
„Ja i moja rodzina w czasie wolnym”

Kategoria wiekowa – przedszkola
I miejsce ZUZANNA PALUCH, Publiczne Przedszkole Nr 2
II miejsce OLIWIER MADEJA, Publiczne Przedszkole Nr 2
III miejsce ANASTAZJA FILIPCZYK, Publiczne Przedszkole Nr 3

Wyróżnienie MIRELA DZWONKOWSKA, Niepubliczne Przedszkole Językowe „Chatka Puchatka”
Wyróżnienie DOMINIKA DAWIDOWICZ, Oddział „0” przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4
Wyróżnienie MICHAŁ ANDRUSZKIEWICZ, Publiczne Przedszkole Nr 3

Kategoria wiekowa – szkoły podstawowe, klasy I-III
I miejsce Julia Morzyńska, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4
II miejsce NATALIA ROMANOWSKA, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2
III miejsce AMANDA WASUNG, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2

Kategoria wiekowa – szkoły , klasy IV-VI
I miejsce KAMILA DULSKA, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3
II miejsce ANNA WÓJCIK, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4
III miejsce DAWID FUJA, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3

Wyróżnienie MICHALINA DRZAŁ, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4
Wyróżnienie NICOLE KACZMAREK, Świetlica Środowiskowa

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group