• Piątek, 28 lutego 2020
  • Godz. 16:04
  • Imieniny: Hilarego, Lecha, Romana
  • Czytających: 782
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Świdnica

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 12 października 2012, 14:45
Aktualizacja: Sobota, 13 października 2012, 7:53
Autor: UG Świdnica
Fot. użyczone
Dzień Edukacji Narodowej to dokonała okazja aby uhonorować osoby związane z edukacją, podziękować im za ich często niewdzięczną i trudną pracę. Jest to także czas podsumowania tego, co zdarzyło się przez ostatni rok w kontekście nauczania i wychowywania młodego pokolenia.

Podczas dorocznego spotkania wójta gminy z dyrektorami gminnych placówek oświatowych T. Mazurek pogratulowała dyrektorom i nauczycielom podnoszenia kwalifikacji zawodowych i awansu zawodowego. Przypomniała o tegorocznych inwestycjach w oświatę, takich jak np. termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie i Gimnazjum w Witoszowie Dolnym. Szkoły gminne są bezpieczne, bardzo dobrze wyposażone w sprzęt i pomoce dydaktyczne, czego dowodem jest m.in. Szkoła Podstawowa w Pszennie z nową Salą Przyrody, której wartość szacowana jest na 40 tys. zł.

-Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, składam Państwu serdeczne życzenia zdrowia, dalszych sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą oraz pomyślności w życiu osobistym. Dziękuję Państwu za trud i poświęcenie włożone w edukację oraz wychowanie młodego pokolenia, za przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy, odkrywania prawdy i kształtowania postaw. Życzę zadowolenia z pracy pedagogicznej, poczucia ważności wykonywanego zawodu oraz wdzięczności uczniów, z którymi dzielicie się swoją wiedzą, doświadczeniem i dla których jesteście największym autorytetem – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Niech Dzień Edukacji Narodowej i wszystkie inne dni w roku szkolnym będą radosne, spokojne, pełne zadowolenia, ale i odpowiedzialności za edukację, a także wychowanie tych, którzy są naszą przyszłością – polskich dzieci i młodzieży. Życzymy Państwu, aby niełatwa misja nauczyciela, pedagoga, wychowawcy przyniosła jeszcze lepsze efekty, satysfakcję, radość oraz świadomość, że budują Państwo fundamenty pomyślnej i lepszej przyszłości – życzyła pedagogom przewodnicząca Rady Gminy Świdnica Regina Adamska.

Dyrektorzy podziękowali wójtowi gminy Świdnica oraz Radzie gminy za współpracę i troskę z jaką podchodzą do spraw oświatowych. Wyrazili także przekonanie, że w latach przyszłych, podobnie jak teraz instytucje oświatowe będą mogły liczyć na wsparcie ze strony władz gminy.

Podczas uroczystości zostały także wręczone dyrektorom i nauczycielom Nagrody Wójta Gminy, za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej podejmowanej na rzecz uczniów, szkoły i środowiska lokalnego. Wójt gminy przyznała łącznie 13 nagród: dla dyrektorów szkół podstawowych, przedszkoli, gimnazjów i nauczycieli na kwotę 18,5 tys. zł.
W tym roku nauczycielom posiadającym wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej nagrody przyznała Dolnośląska Kurator Oświaty. Tym szczególnym wyróżnieniem docenieni zostali: Małgorzata Urbanek - dyrektor Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie, Krystyna Kwaśnik - dyrektor Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym oraz Andrzej Pepera - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej.

***

Na wniosek Zarządu Głównego ZNP Oddział Międzygminny w Świdnica, 12 października br. po godz. 17.00 wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek zostanie odznaczona Złotą Odznaką ZNP.

Złota Odznaka ZNP jest najwyższym wyróżnieniem Związku Nauczycielstwa Polskiego. Odznaka jest nadawana przez Zarząd Główny ZNP za szczególne osiągnięcia w działalności związkowej, społecznej, oświatowej i naukowej, przyczyniającej się do podniesienia rangi zawodu nauczycielskiego i pozostałych pracowników oświaty oraz realizacji celów i zadań ZNP.

Jak mówi przewodniczący Międzygminnego Związku ZNP Henryk Kończak, wójt gminy od kilkunastu lat konsekwentnie realizuje rozwój oświaty w gminie Świdnica. Wielokrotnie podkreśla, że inwestycja w młodego człowieka, jest najlepszym kapitałem, jaki możemy dać młodemu pokoleniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group