Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Świdnicy.

Czwartek, 4 września 2014, 8:27
Aktualizacja: 14:28
Autor: red.
W tym roku to już 14 Dzień Godności, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy.

W dniu 9.09.2014 r., w Teatrze Miejskim w Świdnicy odbędzie się druga odsłona Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Impreza jest współfinansowana ze środków Starostwa i Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W pierwszej odsłonie dnia 8.05.2014 r., ok. 400 osób, mieszkańców Świdnicy i ościennych powiatów wspólnie maszerowało ulicami miasta. Przygrywała im orkiestra dęta. Na placu Grunwaldzkim wysłano za pośrednictwem balonów marzenia podopiecznych do nieba. Wspólny śpiew i zabawy integracyjne oraz występy zespołu folklorystycznego „Olszaniacy” uświetniały uroczystość.

Wrześniowe obchody połączono z 15- tymi urodzinami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie jednej z placówek Stowarzyszenia. Uroczystości odbędą się w Teatrze Miejskim w Świdnicy. Wspólnie z władzami miast, gmin, powiatów, przedstawicielami rządu, pracownikami urzędów, stowarzyszeń, instytucji państwowych i prywatnych spędzimy czas w ogólnej integracji społecznej. Przemówienia, życzenia, słodkości koncert zespołu, prezentacja wyrobów i tort uświetnią uroczystości.

Serdecznie pozdrawiamy Jadwiga Roniewska – Ciupiak Kierownik WTZ, Kadra i Uczestnicy Placówki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group