Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 925
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Dzień Kolejarza w Żarowie

Wtorek, 9 grudnia 2014, 11:40
Aktualizacja: 15:43
Autor: red.
Żarów: Dzień Kolejarza w Żarowie
Fot. UM Żarów
Od dwóch lat żarowski Zespół Szkół kształci młodych ludzi w zawodzie kolejarza. To tutaj młodzi Żarowianie uczą się, poznają najważniejsze zagadnienia dotyczące kolejnictwa, korzystają z praktycznych zajęć i uczestniczą w międzynarodowych targach.

Uczniowie technikum transportu kolejowego w poniedziałek, 8 grudnia uczcili Dzień Kolejarza. Uczcili go nietypowo, bo sami musieli zmierzyć się z niełatwym zakresem pytań dotyczącym kierunku ich nauki. - Najlepsi uczniowie, którzy kończą edukację i uzyskują dyplom technika transportu kolejowego mają wielką szansę otrzymać tuż po szkole zatrudnienie. W trakcie odbywania nauki mogą również uzyskać stypendium ufundowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Warunkiem jego otrzymania jest uzyskanie po pierwszym semestrze nauki jak najwyższej średniej ocen i utrzymanie takich wyników przez cały okres kształcenia. Dziś, wspólnie z zaproszonymi gośćmi nasi uczniowie odpowiadali na pytania, związane z kierunkiem ich kształcenia. Jak sami mogli się przekonać, zagadnienia wcale nie były takie proste - mówi Dorota Jasztal, dyrektor Zespołu Szkół w Żarowie.

Wśród zaproszonych gości na spotkaniu zorganizowanym przez uczniów Zespołu Szkół w Żarowie nie zabrakło miłośników kolei. Byli także wśród nich ci młodzi Żarowianie, którzy dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z tym zawodem.

Pod koniec września 30-osobowa grupa uczniów żarowskiego Zespołu Szkół uczestniczyła w targach branży kolejowej InnoTrans w Berlinie. Szkoła stawia także nacisk na zajęcia typowo praktyczne.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group