Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 530
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Dzień Kolejarza w żarowskim Zespole Szkół

Piątek, 4 grudnia 2015, 8:56
Autor: opr.red.
Żarów: Dzień Kolejarza w żarowskim Zespole Szkół
Fot. www.um.zarow.pl
Od kilku już lat żarowski Zespół Szkół kształci młodych ludzi w zawodzie kolejarza. To tutaj młodzi Żarowianie uczą się, poznają najważniejsze zagadnienia dotyczące kolejnictwa, korzystają z praktycznych zajęć i uczestniczą w międzynarodowych targach.

Uczniowie technikum transportu kolejowego w środę, 2 grudnia uczcili Dzień Kolejarza. Uczcili go nietypowo, bo sami musieli zmierzyć się z niełatwym zakresem pytań dotyczącym kierunku ich nauki. - Najlepsi uczniowie, którzy kończą edukację i uzyskują dyplom technika transportu kolejowego mają wielką szansę otrzymać tuż po szkole zatrudnienie. W trakcie odbywania nauki mogą również uzyskać stypendium ufundowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Warunkiem jego otrzymania jest uzyskanie po pierwszym semestrze nauki jak najwyższej średniej ocen i utrzymanie takich wyników przez cały okres kształcenia. Dziś, wspólnie z zaproszonymi gośćmi nasi uczniowie odpowiadali na pytania, związane z kierunkiem ich kształcenia. Jak sami mogli się przekonać, zagadnienia wcale nie były takie proste - mówi Dorota Jasztal, dyrektor Zespołu Szkół w Żarowie.

Wśród zaproszonych gości na spotkaniu zorganizowanym przez uczniów Zespołu Szkół w Żarowie nie zabrakło miłośników kolei. Byli także wśród nich młodzi Żarowianie, którzy dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z tym zawodem.

Żarowski Zespół Szkół to jedyna szkoła na terenie powiatu świdnickiego, która kształci przyszłych kolejarzy. Żarowianie coraz chętniej podejmują edukację na kierunku Technik Transportu Kolejowego w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie. Szkoła ma zawarte umowy z PKP Intercity S.A. i Kolejami Dolnośląskimi na praktyki zawodowe swoich uczniów. Klasy patronackie ma w żarowskiej szkole również PKP PLK S.A., która oferuje młodym ludziom bardzo atrakcyjne stypendia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group