Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1006
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Dzień Kolejarza w żarowskim Zespole Szkół

Piątek, 25 listopada 2016, 10:58
Autor: red
Żarów: Dzień Kolejarza w żarowskim Zespole Szkół
Fot. UM Żarów
Chociaż są jeszcze bardzo młodzi, doskonale wiedzą już, że swoją karierę zawodową zwiążą z koleją. A dzięki specjalnemu programowi stypendialnemu, który jest dla nich także dobrą motywacją mają zagwarantowaną pracę, tuż po zakończeniu szkolnej edukacji.

Uczniowie żarowskiego Zespołu Szkół, jedynej szkoły na terenie powiatu świdnickiego, która kształci przyszłych kolejarzy mają możliwość zdobycia takiego doświadczenia na kierunku technik transportu kolejowego. Swoimi spostrzeżeniami na temat oferowanego przez żarowski Zespół Szkół kierunku kształcenia mogli podzielić się z uczniami gimnazjum. Z okazji Dnia Kolejarza w Zespole Szkół w Żarowie we wtorek, 22 listopada odbyło się zawodowe forum kolejowe, podczas którego gimnazjaliści mieli również okazję wysłuchać ekspertów w tej dziedzinie.
- Zaprosiliśmy do naszej szkoły uczniów gimnazjum z terenu powiatu świdnickiego, aby mogli dowiedzieć się czegoś więcej na temat, tak bardzo pożądanych dziś, kierunków kolejowych. Dodatkowo, informacje te zostały przekazane przez przedstawicieli PKP Intercity, PKP Cargo S.A., PKP PLK S.A., Powiatowego Urzędu Pracy i Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu - mówi Dorota Jasztal dyrektor Zespołu Szkół w Żarowie.

Wśród zaproszonych gości na spotkaniu zorganizowanym przez uczniów Zespołu Szkół w Żarowie nie zabrakło miłośników kolei.

Żarowski Zespół Szkół to jedyna szkoła na terenie powiatu świdnickiego, która kształci przyszłych kolejarzy. Żarowianie coraz chętniej podejmują edukację na kierunku Technik Transportu Kolejowego w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie. Szkoła ma zawarte umowy z PKP Intercity S.A. i Kolejami Dolnośląskimi na praktyki zawodowe swoich uczniów. Klasy patronackie ma w żarowskiej szkole również PKP PLK S.A., która oferuje młodym ludziom bardzo atrakcyjne stypendia.

Kolejne nowe doświadczenia, stypendia, praktyki, płatne staże, a przede wszystkim możliwość znalezienia stałego zatrudnienia. To wszystko czeka na młodych ludzi, którzy zdecydują się kształcić w tym właśnie zawodzie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group