Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1046
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dzień Kolorowej Skarpetki

Czwartek, 23 marca 2023, 9:58
Autor: red
Świebodzice: Dzień Kolorowej Skarpetki
Fot. UM Świebodzice
21 marca odbył się apel z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa w Szkole Podstawowej Integracyjnej im. H. Sienkiewicza w Świebodzicach.

W uroczystości udział wzięli: Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, Kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Alicja Pawlica, Prezes ZNP Urszula Kruczek, cała społeczność szkolna na czele z dyrektorem Łukaszem Kucembą oraz rodzice dzisiejszych bohaterek: Amelki, Emilki i Zuzi oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Barbara Czerwińska i przedstawicielka Rady Rodziców Anna Potoczna.

Podczas spotkania zaprezentowano krótka historię oraz symbol Światowego Dnia Zespołu Downa. Kolejnym punktem programu były przygotowane przez rodziców Amelki, Emilki i Zuzi filmiki na temat zainteresowań i sposobów spędzania przez dziewczynki wolnego czasu. Rozstrzygnięto również szkolny konkurs klasowy na plakat, którego celem było propagowanie dzisiejszego dnia oraz zwiększenie świadomości na temat osób z Zespołem Downa. Następnym punktem uroczystości była projekcja dedykowanych dla dziewczynek życzeń i pozdrowień z innych szkół i przedszkoli. Na zakończenie tej części przedstawienia głos zabrał Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga oraz dyrektor Łukasz Kucemba. 21 marca to również Pierwszy Dzień Wiosny, z tej okazji klasa 2 przygotowała przedstawienie artystyczne, które miało na celu pożegnanie zimy, a przywitanie wiosny. Po zakończonych uroczystościach uczniowie oraz rodzice wykonali pamiątkowe zdjęcia w przygotowanej fotoramce.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group