Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 1001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Kraj: Dzień Myśli Braterskiej

Poniedziałek, 22 lutego 2016, 15:49
Aktualizacja: 22:54
Autor: opr.red.
Świdnica/Kraj: Dzień Myśli Braterskiej
Fot. użyczone
Dziś przypada Dzień Myśli Braterskiej, święto harcerzy i skautów na całym świecie.

22 lutego urodził się założyciel skautingu, sir Robert Baden-Powell, a także jego żona Olave Baden-Powell, dlatego też harcerze i skauci postanowili w tym dniu mieć swoje święto. W gminie Świdnica przy Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie działa 13 ŚWIDNICKA DRUŻYNA STARSZOHARCERSKA „MAFIKENG” IM. ANDRZEJA ROMOCKIEGO „MORRO”.

Harcerstwo to prawdziwa przygoda, jest dobrym miejscem na rozwinięcie wielu pasji i znalezienie tego, co naprawdę chce się robić w życiu oraz przede wszystkim wielu przyjaciół. ZHP wspiera wychowanie dzieci i młodzieży zgodnie z harcerskimi wartościami, takimi jak: patriotyzm, braterstwo, przyjaźń, służba, wiara, praca, sprawiedliwość, wolność i pokój. Nasi harcerze biorą aktywny udział w życiu szkoły, organizują i przeprowadzają konkursy i zabawy szkolne. Zawsze mają ciekawe pomysły. Wspierają i biorą czynny udział w ratowaniu polskich mogił na Wschodzie, w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, a wszystkim działaniom szefuje Monika Kornacka-Iwaniec – podkreśla dyrektor gimnazjum Zbigniew Janus.

Drużynę w Pszennie tworzy 20 harcerzy i 3 osoby kierujące kadrą.

- Z okazji Waszego święta życzę, aby służba, którą pełnicie, dawała Wam zadowolenie i satysfakcję. Niech każda chwila Waszego życia przepełniona jest wiernością słów wypowiadanych podczas harcerskiego przyrzeczenia, a o gotowości do pełnienia tej zaszczytnej misji niech przypomina Wam hasło „czuwaj” – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group