Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dzień Nauczyciela w SP 6

Środa, 16 października 2013, 9:59
Aktualizacja: 11:59
Autor: red.
Świdnica: Dzień Nauczyciela w SP 6
Fot. użyczone
14 października rozpoczął się w „Szóstce” uroczystością poprowadzoną przez Rafała Lisowskiego z klasy Vd oraz Tomasza Kamionkę z klasy VIb. Główną atrakcją spotkania były występy artystyczne uczniów szkoły.

Recytacja wierszy i wesołe piosenki umiliły wszystkim wspólnie spędzony czas. Nauczyciele i pracownicy administracyjni szkoły otrzymali serdeczne podziękowania za wykonywaną pracę oraz usłyszeli szczere życzenia sukcesów zawodowych i osobistych. Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała Pani Dyrektor. Podziękowała nauczycielom za zaangażowanie w wykonywaną pracę oraz wręczyła nagrody pedagogom i pracownikom szkoły. Artystyczne występy uczniów przygotował Samorząd Szkolny klas I-VI.

Po apelu skierowanym do nauczycieli odbyła się kolejna ważna uroczystość pasowania na ucznia, która od lat na stałe zagościła w kalendarzu "szóstki". Tradycyjnie przypada ona w październiku, gdy najmłodsi uczniowie poznali już wszystkie zakamarki szkoły. W tym roku szkolnym w poczet uczniów przyjęto dzieci z czterech klas pierwszych. Głównym bohaterom w tej wyjątkowej chwili towarzyszyli rodzice, opiekunowie, wychowawcy, dyrekcja szkoły. Po zatańczeniu poloneza, zajęciu swoich miejsc na sali i wprowadzeniu pocztu sztandarowego rozpoczęła się uroczystość. Dyrektor Violetta Skibicka powitała serdecznie zebranych gości na uroczystości ślubowania i pasowania na pierwszoklasistę, oddając następnie głos prowadzącym uroczystość uczennicom z klas szóstych. W trakcie programu artystycznego pojawiły się głośno odśpiewane piosenki i wesołe wierszyki nawiązujące do pierwszych kroków w szkole.

W końcu nadszedł najważniejszy punkt uroczystego spotkania. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści dumnie stali i czekali na ten jakże ważny dla nich moment. Dyrektor magicznym ołówkiem dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 6. Następnie nowo włączeni uczniowie w przejęciu złożyli uroczystą przysięgę, m.in. ślubując być dobrym uczniem i kolegą. Od tego momentu stali się oni pełnoprawnymi uczniami szkoły. Po zakończeniu uroczystości pani Dyrektor wręczyła każdej klasie piękne prezenty, a następnie już w swoich klasach czekały na uczniów dyplomy oraz słodki poczęstunek przygotowany przez ich rodziców i opiekunów.

(SP 6)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group