Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dzień Niepodległości na sportowo

Piątek, 4 listopada 2011, 12:28
Aktualizacja: 12:29
Autor: ŚOSiR
Świdnica: Dzień Niepodległości na sportowo
Fot. archiwum
W najbliższy piątek 11 listopada jak co roku będziemy obchodzić Dzień Niepodległości. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świdnicy już po raz czwarty proponuje mieszkańcom, aby spędzić ten dzień na sportowo.

- Wszystkich, którzy chcieliby tak uczcić ten szczególny dzień OSIR zaprasza do świdnickiego Rynku. Tam będzie zlokalizowany start i meta Biegu Niepodległości – mówi dyrektor Ośrodka Edmund Frączak.
Trasa biegu wyznaczona została ulicami przylegającymi bezpośrednio do Rynku. I tak zawodnicy pobiegną ulicą Długą, Daleką , Pułaskiego i wbiegną ponownie na Rynek. Jedna pętla liczy 800 metrów, organizatorzy zaplanowali 5 okrążeń.

- Chcielibyśmy zachęcić do tej formy spędzania czasu jak największą ilość świdniczan i mieszkańców okolicznych miast. Samo bieganie to wiele korzyści dla organizmu. Z ciekawostek dodam, że np. amerykanie doceniają tą formę aktywności już od bardzo dawno, a np. w samym Nowym Jorku biega więcej ludzi niż w całej Polsce. I tam w USA odnotowano znaczy spadek liczby zawałów, czy chorób niedokrwienia serca – mówi Rafał Ząbczyk z działu marketingu OSiR

Lekarze już dawno stwierdzili, że biegając można zapobiegać osteoporozie, cukrzycy, chorobom serca, nowotworom, depresji i innym chorobom cywilizacyjnym.

- Dlatego warto postawić pierwszy krok i zacząć bieganie od choćby jednej pętli w naszym biegu. Tutaj nie liczy się wynik, pamiątkowe medale i koszulki przewidzieliśmy dla wszystkich uczestników. Traktujemy to jako promocję zdrowego stylu życia – dodaje Edmund FrączakB.

W biegu może wziąć udział każdy, kto czuje się na siłach..Start przewidziano o godzinie 13.00, od godziny 11.00 w Sali świdnickiego Teatru będą przyjmowane zapisy chętnych. Więcej informacji będzie można znaleźć również na stronie www.osir.swidnica.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group