Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 854
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dzień otwarty w Gimnazjum nr 3

Środa, 22 lutego 2012, 13:19
Aktualizacja: Czwartek, 23 lutego 2012, 8:59
Autor: red
Świdnica: Dzień otwarty w Gimnazjum nr 3
Fot. użyczone
17 lutego 2012 roku w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy odbył się kolejny Dzień Otwarty dla uczniów klas 6 szkół podstawowych i dla ich rodziców.

Zaproszeni uczniowie wraz ze swymi wychowawcami poznawali najciekawsze zakamarki szkoły. Mieli też możliwość zapoznania się ze sposobem uczenia się w nowoczesnej sali językowej czy w sali multimedialnej, gdzie podczas zajęć wykorzystywana jest tablica interaktywna. Obejrzeli też czytelnię, salę audiowizualną i Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej.

To jednak był początek niespodzianek. Szóstoklasiści w gabinetach przedmiotowych mogli bowiem sprawdzić swoją wiedzę z historii, geografii, poznać niektóre tajniki chemii i zrozumieć, dlaczego matematyka nazywana jest Królową Nauk. Po obejrzeniu gabinetów przedmiotowych uczniowie mogli sprawdzić, czy faktycznie nasza sala gimnastyczna jest największą salą, jaka dysponują świdnickie szkoły. Na koniec czekała ich słodka niespodzianka w przygotowanych dla nich kawiarenkach, gdzie po długim zwiedzaniu mogli odpocząć. Wszyscy uczniowie wychodzili od nas pełni wrażeń i z uśmiechem na twarzy. Liczymy, że niektórzy do nas wrócą już jako gimnazjaliści!
Po południu szkołę mogli zwiedzać rodzice szóstoklasistów. Dla nich również otworzyliśmy swoje gabinety przedmiotowe, opowiedzieliśmy o pracy szkoły, pochwaliliśmy się swoimi sukcesami i osiągnięciami, zapoznaliśmy ich ze stroną internetową szkoły. Wszystko odbywało się w miłej atmosferze, a goście z przyjemnością wypili kawę i zjedli domowe ciasto w przygotowanych dla nich kawiarenkach.

Głównym punktem było jednak rozstrzygniecie konkursów przedmiotowych, które nasi nauczyciele prowadzili od kilku miesięcy dla uczniów klas szóstych. W konkursie z języka angielskiego wzięło udział 47 uczniów, w konkursie matematyczno-geograficznym – 76 z sześciu świdnickich szkół podstawowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group