Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dzień otwarty w II LO

Czwartek, 2 kwietnia 2015, 8:45
Aktualizacja: 14:47
Autor: red.
Świdnica: Dzień otwarty w II LO
Fot. użyczone
W sobotę 28 marca odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym dzień otwarty dedykowany gimnazjalistom, którzy w tym roku kończą naukę i poszukują szkoły, która spełni ich oczekiwania. Uczniowie II LO mieli za zadanie oprowadzić ich po klasach, przedstawić program nauczania i przede wszystkim zachęcić do rozpoczęcia nauki.

Przekraczając próg „drugiego”, każdy gimnazjalista dostawał ulotkę z podstawowymi informacjami o szkole. Więcej mógł się dowiedzieć od osób oprowadzających oraz od uczniów i nauczycieli czekających w otwartych salach lekcyjnych. Tam też każdy miał okazję dokładnie poznać ofertę nauczania w poszczególnych profilach.

Zainteresowani fizyką w sali nr 10 mogli obejrzeć doświadczenia wyjaśniające takie zjawiska jak prąd, dźwięk, światło czy elektrostatyka, matematycy z kolei w sali 32 brali udział w zabawach logicznych przygotowanych przez I i II klasę matematyczno-fizyczną, a w sali 24 – w zajęciach matematyczno-informatycznych. Wszyscy, którym bliskie są przedmioty humanistyczne, mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie w sali 28, a także poznać historię szkoły, gazetki szkolnej oraz obejrzeć wystawę militariów. Nie zabrakło również eksperymentów i doświadczeń z dziedziny biologii oraz chemii – zajęcia laboratoryjne w salach 37 i 38 przyciągały tłumy zainteresowanych – a nawet wystawy minerałów i skamieniałości, którą zorganizowano w sali 27. W sali 23 licealiści opowiadali o międzynarodowych wymianach ze szkołami angielskimi i włoskimi oraz o edukacji językowej, a w sali 40 goście mogli się przekonać , jak łatwo rozwija się język niemiecki.

Obok kącików czysto edukacyjnych nie zabrakło miejsca na rozrywkę. W auli szkolnej rozdano nagrody laureatom konkursu języka angielskiego oraz losowano fanty w loterii; drzwi klubu Hades stały otworem dla każdego, kto miał ochotę oddać się przyjemności gry w piłkarzyki lub ping-ponga, a na pierwszym piętrze wystawiono puchary i medale za osiągnięcia sportowe naszych uczniów. Również drużyna medyczna miało ręce pełne roboty, demonstrując gimnazjalistom zasady udzielania pierwszej pomocy w sali 33.

Oczywiście nie obeszło się bez słodkości dostępnych w kawiarence, którą samorząd uczniowski stworzył w sali 41.

W minioną sobotę wielu gości wyszło z naszego liceum z uśmiechem na ustach, toteż mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić gimnazjalistów do podjęcia nauki właśnie w naszym liceum. Jesteśmy pewni, że szkoła spełni ich oczekiwania.

(Wiktoria Gierałka IId)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group