Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dzień Otwartych Drzwi w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Świdnicy

Poniedziałek, 25 marca 2013, 12:10
Aktualizacja: 21:22
Autor: red.
Świdnica: Dzień Otwartych Drzwi w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Świdnicy
Fot. użyczone
23 marca w godz. 10.00 – 13.00 I Liceum Ogólnokształcące było otwarte dla gimnazjalistów i ich rodziców. Idea Dnia Otwartego przyjęła się już w zasadzie na wszystkich etapach edukacji, od przedszkolnej i podstawowej zaczynając na uczelnianej kończąc.

Rokrocznie zastanawiamy się, czy i w jakim stopniu wpływa ona na wybory przyszłych uczniów Kasprowicza. Jedno jest pewne; stwarza szansę na poznanie szkoły, jej specyfiki, ludzi (zarówno nauczycieli, jak i przyszłych koleżanek i kolegów). To właśnie uwagi tych drugich bywają decydujące w przyszłych wyborach szkoły średniej.

Wzorem lat poprzednich szkoła starała się przygotować bogatą, różnorodną ofertę spotkań, warsztatów, występów uczniów I LO. Znalazły się wśród nich: wystawy fotograficzne, przegląd filmów uczniowskich (w tym bardzo dobrego spotu reklamującego Liceum w reż. absolwenta Wojtka Lewandowskiego i obecnego ucznia Id Macieja Ławniczaka), występy młodych artystów w auli szkolnej, zajęcia warsztatowe prowadzone przez uczniów, mecz piłki siatkowej: absolwenci kontra reprezentacja szkoły.

Wielu nauczycieli, wspólnie z uczniami, przygotowało ciekawe warsztaty. Mogli tam znaleźć coś dla siebie zarówno miłośnicy nauk ścisłych, empirycznych, jak i pasjonujący się językami obcymi, filozofią, literaturą, filmem, podróżami.

Ciekawą inicjatywą była wystawa pamiątek proradzieckich odnalezionych w budynku szkoły. Gimnazjaliści, ale i uczniowie Liceum mogli poznać złożoną historię budynku, w którym mieści się aktualnie Liceum.

Stałym punktem Dnia Otwartego jest tzw. herbatka u dyrektora. Gimnazjaliści lub ich rodzice mogli bezpośrednio porozmawiać z Robertem Kaśkowem, dyrektorem Liceum. I Liceum odwiedziło tego dnia prawdopodobnie ponad 200 gimnazjalistów, rozdano ponad 300 ulotek informacyjnych dotyczących profilowania w poszczególnych klasach pierwszych.

Z przyjemnością można było obserwować uczniów Kasprowicza, którzy z zaangażowaniem informowali o tym, dlaczego warto stać się uczniem I Liceum Ogólnokształcącego. To dobry znak, wskazujący, że przyjazna aura szkoły i dbałość o dobre nauczanie są wartościami nadrzędnymi Liceum.

Zapraszamy do Kasprowicza!

(Marek Ibek)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group