Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 617
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dzień Politechniki Wrocławskiej w "Kasprowiczu"

Poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 17:09
Autor: red
Świdnica: Dzień Politechniki Wrocławskiej w "Kasprowiczu"
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
I LO w Świdnicy od czerwca 2018r. jest objęte patronatem Politechniki Wrocławskiej. Współpraca jest niezwykle efektywna, obie strony czerpią z niej wiele korzyści.

Uczniowie klasy politechnicznej są słuchaczami wykładów z matematyki wyższej i fizyki, uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych z fizyki, zajęciach z robotyki oraz zajęciach na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki.

Klasy biol.-chem. korzystają z zajęć laboratoryjnych na Wydziale Chemii. Wszystkie te spotkania uzupełniają, poszerzają wiedzę i rozwijają zainteresowania Kasprowiczan. W piątek 29. marca odbył się w szkole Dzień Politechniki Wrocławskiej w I LO. Gośćmi tego dnia byli m. in.: prof. dr hab. inż. Andrzeja Dziedzica - prorektor ds. nauczania Politechniki Wrocławskiej, prof. dr. hab. inż. Rafała Walczak - dziekan Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. W tym dniu szkołę odwiedził także pan Piotr Fedorowicz - Starosta Powiatu Świdnickiego i pan Grzegorz Stawarz - dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w Świdnicy. W "Kasprowicza" pojawiło się także osiemdziesięciu ósmoklasistów i gimnazjalistów szkół świdnickich oraz uczniowie z Witoszowa, Pszenna i Grodziszcza. Gościliśmy także licealistów z II LO w Świdnicy. Działo się naprawdę dużo. Wszyscy byli słuchaczami ciekawych wykładów, a dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej przygotowane były dodatkowo warsztaty:

"Scorpio X nie tylko łazik marsjański" - prezentacja Studenckiego Koło Naukowego Pojazdów Niekonwencjonalnych OFF-ROAD,

"Mikrosystemy i fotonika wokół nas" - zajęcia z dr hab. inż. Damianem Pucickim, Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki,

"Oblicza chemii" - pokaz, dr hab. inż. Elżbiety Wojaczyńskiej,

"Wahadło prawdę Ci powie" - warsztaty z fizyki, mgr Artur Żydek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group