Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 941
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: „Dzień Rodzinny”

Poniedziałek, 8 lipca 2013, 14:22
Aktualizacja: 14:24
Autor: red.
Witoszów Dolny: „Dzień Rodzinny”
Fot. użyczone
Rodzinne spędzanie czasu połączone z obchodami Dnia Rodzicielstwa Zastępczego to motyw przewodni festynu pod nazwą „Dzień Rodziny”, który odbył się 6 lipca w Witoszowie Dolnym. Organizatorami imprezy było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy wraz z Zespołem Interdyscyplinarnym, a także Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

Najważniejszymi gośćmi były tego dnia dzieci i młodzież oraz rodziny zastępcze powiatu świdnickiego i partnerskiego powiatu kartuskiego.
Festyn uświetnili swoją obecnością: Pani Agata Kołacz-Leszczyńska – Poseł na Sejm RP, Pan Stanisław Jurcewicz – Senator RP, Pan Wiesław Kilian – Senator RP oraz Pani Elżbieta Gaszyńska – Radna Sejmiku Dolnośląskiego. Wśród gości znaleźli się także: Pan Zygmunt Worsa – Starosta Powiatu Świdnickiego, Pani Alicja Synowska – Starosta Powiatu Świdnickiego, Pani Sabina Cebula – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego, Pani Regina Adamska – Przewodnicząca Rady Gminy Świdnica, Pani Jadwiga Generowicz – Sekretarz Urzędu Gminy w Świdnicy, Radni Powiatu Świdnickiego i Gminy Świdnica, przedstawiciele jednostek organizacyjnych powiatu i gminy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Na wszystkich przybyłych czekało wiele atrakcji. Zabawę rozpoczął pokaz sekcji akrobatycznej dzieci z Pszenna Gminnego Ludowego Klubu Sportowego. Każdy z uczestników festynu mógł wybrać coś dla siebie. Na hali sportowej rozegrał się mecz finałowy piłki siatkowej drużyn Krzczonowa i Witoszowa Dolnego pod hasłem „Przemocy mówimy nie! My gramy fair play” zorganizowany przez Zespół Interdyscyplinarny GOPS w Świdnicy w ramach działań profilaktycznych. To sport i jego uprawianie uczy zdrowej rywalizacji, wzajemnej pomocy, pracy i aktywnego spędzania czasu. Najbardziej zainteresowani pozostali na hali sportowej i kibicowali drużynom. Wygrała drużyna z Krzczonowa, której serdecznie gratulujemy.

Równolegle na placu przed halą sportową można było wziąć udział w warsztatach robienia biżuterii lub konkursie plastycznym o wdzięcznym temacie „Moje wymarzone wakacje” oraz oddać się w ręce Pań malarek i dzięki kolorom lata ucharakteryzować swoją twarz.
Po zakończonym meczu na hali rozpoczął się turniej sportowy prowadzony przez ekipę Pana Leszka Noworóla reprezentującą Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy. Za udział w konkurencjach sportowych można było otrzymać liczne nagrody i upominki. Nagrody w konkursie plastycznym w postaci gier planszowych ufundowała Pani Poseł na Sejm RP – Agata Kołacz-Leszczyńska.

Na placu przed halą odbyły się pokazy działań służb mundurowych. Wielką atrakcją dla dzieci i młodzieży był pokaz przygotowany przez Funkcjonariuszy Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Świdnicy, który przybliżył sposoby ochrony konwoju, działania grupy uderzeniowej oraz techniki interwencji i samoobrony. Po pokazie każdy mógł z bliska obejrzeć pojazd operacyjno – konwojowy służby więziennej a dla urzeczywistnienia wrażeń pozwolić zakuć się w kajdanki.
Nie lada atrakcją była również możliwość obejrzenia wyposażenia wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej z Witoszowa Dolnego. Strażacy dali także pokaz możliwości rakietek wodnych dzięki czemu można było ostudzić emocje tego dnia.

Przybyli na festyn funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przypominali nam o akcji „Bezpieczne wakacje”. Każdy mógł skorzystać z ich porad by ten wesoły czas upłynął nam na zabawie i wypoczynku. Duże zainteresowanie wśród najmłodszych wywołał Komisarz Lew – maskotka dolnośląskiej policji. Fotka z tym milusim kociakiem – bezcenna.

Przybyłym na imprezę zapewniono również poczęstunek w postaci pysznego domowego ciasta, słodziutkich naleśników, pożywnego bigosu, kolorowych kanapek i napojów chłodzących.

Za pomoc i współpracę przy zorganizowaniu festynu organizatorzy dziękują:
• ekipie Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy,
• funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy,
• funkcjonariuszom Aresztu Śledczego w Świdnicy,
• funkcjonariuszom Ochotniczej Straży Pożarnej w Witoszowie Dolnym,
• Caritas Diecezji Świdnickiej.

Podziękowania także dla sponsorów, których ofiarność przyczyniła się do zorganizowania „Dnia Rodziny”. Znalazło się wiele osób, które wsparły finansowo lub w formie rzeczowej nasze przedsięwzięcie. Wszystkim z całego serca dziękujemy w imieniu własny oraz w imieniu uczestników ze szczególnym uwzględnieniem dzieci. Sponsorami, dzięki którym na twarzach dzieci pojawiły się uśmiechy są:
• firma FRANC TEXTIL,
• Polska Ceramika Ogniotrwała „Żarów”,
• firma NIFCO Poland,
• firma Colgate – Palmolive,
• Park Nauki i Techniki „Eksplora Park” w Wałbrzychu,
• Kompleks Sportowo – Turystyczny Jedlina Zdrój „Czarodziejska Góra Relaks”,
• Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” w Jaworzynie Śląskiej,
• Muzeum Sztolni Walimskich,
• sieć kin Cinema 3 D,
• ZOO we Wrocławiu,
• Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzicach,
• Kopalnia Złota w Złotym Stoku,
• Aqua Park we Wrocławiu,
• TVP Wrocław,
oraz sponsorzy indywidualni.

(Małgorzata Chodyniecka Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group