Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 604
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Dzień Sołtysa w gminie Strzegom

Środa, 16 marca 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Strzegom: Dzień Sołtysa w gminie Strzegom
Fot. www.strzegom.pl
Koncert zespołu Olszaniacy, wystawa porcelany z dawnej manufaktury, okolicznościowe przemówienia, żarty, kawały o sołtysach i nie tylko, wpisały się w program obchodów Dnia Sołtysa w gminie Strzegom, który został zorganizowany 11 marca 2016 r. w Olszanach.

Dzień Sołtysa, organizowany w gminie Strzegom już po raz piąty, to okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę. To także zwrócenie uwagi społeczności naszej gminy na rolę sołtysa we współczesnej wsi.

A kim właściwie jest sołtys? O tym najpiękniej mówi cytat z wiersza Zdzisławy Dmytrarz, który przytoczył w okolicznościowym przemówieniu Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia: "Kim jest zatem ta persona, wybrana z wiejskiego grona, zaufaniem zaszczycona, do działania wyznaczona? Ma coś w sobie z Salomona, czasem także z Posejdona, pewne cnoty Ozyrysa pasują też do Sołtysa. By ogniwo z gminą grało, by w nim nigdy nie zgrzytało, a wieś na tym korzystała, profitami rozkwitała."

Zbigniew Suchyta, Burmistrz Strzegomia tak podsumował pracę sołtysów gminy Strzegom: - Nigdy nie udałoby się nam postawić tak wysokiej poprzeczki dla wsi, gdyby nie wasze zaangażowanie, pasja i charyzma. To wy staliście się architektami wizerunku współczesnej wsi gminy Strzegom, to wy zaktywizowaliście swoje środowiska, tak wspaniale zintegrowaliście, że dziś śmiało możemy powiedzieć, że nasza wieś pięknieje, a my utożsamiamy się z nią i mówimy, że to nasza wieś. Dzięki wam sołectwa zyskują nowy wizerunek, a życie w nich staje się spokojniejsze, barwniejsze i ma coraz wyższy standard. W efekcie waszych działań gminne wsie tętnią życiem, a Sołtys jest nieodłącznym elementem wszczepionym w życie wsi.

W stronę sołtysów gminy Strzegom popłynęły życzenia dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności, wytrwałości oraz sukcesów w pracy samorządowej na rzecz gminy. Wraz z życzeniami przekazano wyrazy uznania za wielkie zaangażowanie w realizację wszystkich zadań służących poprawie jakości życia na wsi. Każdy sołtys w upominku otrzymał - dodający powagi - kapelusz sołtysa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group