Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Granica: "Dzień Sołtysa" w gminie Strzegom

Czwartek, 23 marca 2017, 7:38
Autor: red
Granica: "Dzień Sołtysa" w gminie Strzegom
Fot. UM Strzegom
Już po raz szósty zorganizowano w gminie Strzegom "Dzień Sołtysa". Gospodarzem uroczystości było sołectwo Granica.

W kierunku gospodarzy naszych wsi popłynęły życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, wytrwałości oraz sukcesów w pracy samorządowej na rzecz gminy. Ponadto przekazano wyrazy uznania za wielkie zaangażowanie w realizację zadań służących poprawie jakości życia na wsi.
- Obchody "Dnia Sołtysa" to okazanie wdzięczności sołtysom za ich codzienną pracę oraz zwrócenie uwagi społeczności naszej gminy na rolę sołtysa we współczesnej wsi - podkreślał burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Warto wspomnieć, że każdy sołtys otrzymał upominki od Rady Sołeckiej Granicy oraz od Strzegomskiego Centrum Kultury. Był również tort ufundowany przez przewodniczącego Komisji ds. Wsi - radnego Andrzeja Szczepanika. W trakcie uroczystości burmistrz Strzegomia poinformował o rozstrzygnięciach konkursu ogłoszonego przez wojewodę dolnośląskiego na "Sołtysa Roku 2016". Uroczysta gala miała miejsce 10 marca br. we Wrocławiu.

W gronie nominowanych do nagrody byli: Monika Róg - sołtys Żółkiewki i Andrzej Gliński - sołtys Granicznej, dzięki którym ich miejscowości w ostatnich latach zmieniły się nie do poznania. Dodajmy, że nagroda "Sołtys Roku" przyznawana jest sołtysom z Dolnego Śląska za ich działalność i osiągnięcia w takich obszarach jak: zaangażowanie w sprawy społeczne, organizację inicjatyw związanych z aktywizacją mieszkańców, działalność na rzecz wsparcia kultury i miejscowego folkloru.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group