Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Dzień Sołtysa w gminie Żarów

Sobota, 23 marca 2019, 7:29
Autor: red
Gmina Żarów: Dzień Sołtysa w gminie Żarów
Fot. UM Żarów
Sołtysi, którzy pracują na terenie gminy Żarów odebrali specjalne podziękowania z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa.

Otrzymali także upominki od burmistrza Leszka Michalaka oraz zastępcy burmistrza Grzegorza Osieckiego za cztery lata kadencji i wspólnej pracy na rzecz mieszkańców i wsi.

– Bycie Sołtysem to zaszczytna, ale zarazem trudna funkcja. To również ogromna odpowiedzialność i praca wymagająca wielkiego zaangażowania i wrażliwości społecznej. Za to wszystko składamy Wam serdeczne podziękowania. Dziękujemy za owocną współpracę i życzymy zadowolenia oraz satysfakcji w pełnieniu tej ważnej służby społecznej – dziękowali naszym sołtysom burmistrzowie.

Na terenie gminy Żarów pracuje 17 sołtysów: Agnieszka Mazur (Bożanów), Henryk Rycerz (Buków), Jolanta Urbanik (Gołaszyce), Imbramowice (Marek Fita), Andrzej Rachwał (Kalno), Andrzej Grabowski (Kruków), Jan Sołtysiak (Łażany), Eugeniusz Bernatowicz (Marcinowiczki), Witold Madej (Mielęcin), Marta Wądołowska (Mikoszowa), Krystyna Popek (Mrowiny), Łukasz Brańka (Pożarzysko), Agnieszka Proniewicz (Przyłęgów), Ryszard Pawlik (Pyszczyn), Beata Śliwa (Siedlimowice), Stanisłwa Legiejew (Wierzbna) i Wojciech Elżbieciak (Zastruże). Do ich obowiązków należy głównie pobór podatków od mieszkańców, organizacja zebrań wiejskich, uczestnictwo w naradach sołtysów, spotkaniach i uroczystościach gminnych, przekazywanie ważnych informacji z gminy, zarządzanie funduszem sołeckim oraz organizacja życia społecznego na wsi. Jak sami przyznają funkcja, jaką pełnią przynosi wiele satysfakcji, jednak bycie sołtysem wcale nie jest łatwym zajęciem.

– Cieszymy się, że nasza praca jest doceniana, jednakże to naprawdę ciężka praca społeczna, wymagająca poświęcenia – mówili sołtysi.

Z okazji Dnia Sołtysa w Żarowie tradycyjnie rozegrany został Sołecki Turniej w Kręgle. Wynik turnieju był sprawą drugorzędną, liczyła się dobra zabawa, a przede wszystkim wspólna integracja.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group