Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 596
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzień Strażaka

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 4 maja 2015, 12:49
Aktualizacja: 14:50
Autor: red.
Co roku 4 maja w dzień Świętego Floriana, swoje święto obchodzą strażacy. Z tej okazji w katedrze świdnickiej odbyła się uroczysta Msza św. oraz ceremonia złożenia kwiatów pod pamiątkową tablicą poświęconą pożarnictwu ziemi świdnickiej. Gminę Świdnica reprezentowała wójt Teresa Mazurek.

Uroczystej liturgii przewodniczył biskup świdnicki ks. prof. dr hab. Ignacy Dec. Następnie zaproszeni goście oraz strażacy ochotnicy i zawodowcy udali się na plac katedralny, gdzie złożono kwiaty pod tablicą w hołdzie wszystkim strażakom ratującym życie i mienie mieszkańców ziemi świdnickiej.

Dzień Strażaka to święto nas wszystkich. To tradycyjnie też dzień refleksji i podsumowań, ale przede wszystkim radości z osiągnięć i dokonań w pożarniczej służbie zawodowej i społecznej. Z okazji Waszego święta składam wszystkim strażakom najserdeczniejsze życzenia. Ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego, gotowość niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują bez względu na własne bezpieczeństwo to działania wpisane w codzienną strażacką służbą. Życzę, aby ta trudna służba była dla Was źródłem satysfakcji oraz powodem do dumy – życzyła wójt Teresa Mazurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group