Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1046
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dzień Teatru w LO

Czwartek, 31 marca 2022, 15:04
Autor: red
Świebodzice: Dzień Teatru w LO
Fot. UM Świebodzice
LO w Świebodzicach słynie z miłości do teatru. Znajduje się tu spora grupa Teatromaniaków, którzy do „Szaniawskiego” jeżdżą po wielekroć – na wszystkie sztuki repertuarowe, festiwalowe, na spotkania z ludźmi teatru (zapraszając ich również w mury szkoły). Licealiści o teatrze piszą, recenzują, projektują plakaty, a czasem– choć z pewną nieśmiałością– popełniają swoje teatralne próby. I zawsze fetują teatralne święta.

Nie mogło być inaczej i w tym roku. Świętować zaczęliśmy już w piątek - dekorując szkołę plakatami okolicznościowymi i teatralnymi maskami, wykonanymi przez uczniów. Delegacja uczniów z klasy 1b, która tegoroczne święto w szkole organizowała, udała się do Teatru, by na ręce Dyrekcji - Danuty Marosz i Sebastiana Majewskiego - złożyć wszystkim pracownikom życzenia i wręczyć wiosenne bukiety żółtych kwiatów- na szczęście, na radość, na lepsze czasy.

Wieczór piątkowy spędziliśmy na premierze sztuki „Złoty Pociąg Superstar” w reżyserii A. Groszyńskiej, z tekstem J. Czaplińskiego, będącej zamknięciem trylogii (wcześniej mieliśmy przyjemność oglądać spektakle „Zapolska Superstar” i „Sienkiewicz Superstar”). Publiczność nagrodziła występ owacjami na stojąco, co stało się już tradycją wałbrzyskich premier. Po brawurowym spektaklu aktorzy przeczytali wzruszające orędzia na Dzień Teatru, przygotowane przez P. Sellarsa oraz M. Strzępkę i grupę „Kolektyw Teatralny”. Z wielkim wzruszeniem wysłuchaliśmy słów ludzi teatru, które w tym szczególnym czasie zabrzmiały mocno i dobitnie. Sobota i niedziela ubiegła również pod hasłem „Złotego pociągu”, który obejrzały kolejne grupy (większe już niż piątkowa delegacja). Po sobotnim spektaklu udało się spotkać z pedagożką teatru - Nikolą Olszak.

W niedzielny wieczór, na koniec świętowania, ciekawa opinii tekstowych i plastycznych realizacji- ogłosiłam coroczny konkurs teatralny „Moja teatralna fanaberia” - na recenzję lub plakat z wybranego przedstawienia obejrzanego w sezonie 2021/2022 w naszym zaprzyjaźnionym teatrze. O czym z radością donoszę - Ewa Grochowska- Ambasadorka „Szaniawskiego”, opiekunka Szkolnego Koła Miłośników Teatru.

Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group