Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowice: Dzień zdrowia

Piątek, 1 października 2021, 9:05
Aktualizacja: 9:06
Autor: red
Nowice: Dzień zdrowia
Fot. organizatorzy
Bądź w olimpijskiej formie! Przed nami Dzień Zdrowia i rowerowa wycieczka z Tadeuszem Mytnikiem.

Przejażdżki rowerowe z mistrzami olimpijskimi Tadeuszem Mytnikiem i Mieczysławem Nowickim, bezpłatne badania diagnistyczne, kiermasz produktów lokalnych, święto pieczonego ziemniaka i mnóstwo dobrej zabawy – przed nami wyjątkowe Dni Zdrowia połączone z projektem „Rowerem po zdrowie”. 10 października zapraszamy na stadion miejski w Jaworzynie Śląskiej i do Koziarni w Nowicach. Nie będziesz się nudził!

Z całą pewnością niedziela 10 października będzie dniem wyjątkowym. Po raz pierwszy wywodzący się z Nowic mistrz olimpijski w kolarstwie Tadeusz Mytnik wspólnie z mistrzem olimpijskim – Mieczysławem Nowickim zaprosi mieszkańców naszej gminy do wspólnej przejażdżki rowerowej. Wiek i umiejętności kolarskie nie mają znaczenia. Wystarczy sprawny rower, kask i dobry humor.
Do uczestnictwa zapraszamy całe rodziny. Trasa zostanie dopasowana do wieku i możliwości uczestników i będzie miała charakter rekreacyjny. Mistrzowie olimpijski do wspólnego przejazdu w tym dniu zaproszą mieszkańców aż dwukrotnie. Pierwszy wyjazd odbędzie się pomiędzy godz. 10.00 – 11.00 ze stadionu miejskiego w Jaworzynie Śląskiej. Po powrocie około godz. 13.00 Tadeusz Mytnik i Mieczysław Nowicki udadzą się do Nowic, skąd około godz. 14.00 wyruszy kolejna grupa chętnych rowerzystów. Po powrocie w Koziarni odbędzie się ognisko połączone ze świętem pieczonego ziemniaka. O atrakcje dla najmłodszych zadba nowicka młodzież, Drużyna Łucznicza z Nowic będzie uczyć chętnych strzelania z łuku, a członkowie stowarzyszenia Nowice – nasza wieś zadbają o to, by nikt nie był głodny.

To jednak nie koniec atrakcji. Od godz. 10.00 do 14.00 na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej odbywać się będzie Dzień Zdrowia. Wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Świdnicy zaprosimy do bezpłatnych badań diagnostycznych, dietetyczka Agnieszka Podgórska udzieli porad związanych z dietą, a lokalni wystawcy, producenci i rolnicy przygotują stoiska, na których będzie można nabyć ekologiczną i tradycyjną żywność, m.in. wędliny, warzywa, jajka, nabiał, mąkę. Nie zabraknie także pysznych ciast i gorących napojów.

Wśród wystawców znajdą się na pewno Młyn Siedlimowice, Radosław Mentel, Jerzy Rzezała, Adam Plecety, Karwir z Olszan, Związek Emerytów i Rencistów w Jaworzynie Śląskiej, Koło Gospodyń Wiejskich w Milikowicach, Koło Gospodyń Wiejskich w Bolesławicach, Rada Sołecka Pastuchów, firma z Tomkowej, Mleczny Kącik. Jeśli ktoś jeszcze chciałby odwiedzić nas w tym dniu ze swoimi produktami, prosimy o kontakt z Urzędem Miejskim w Jaworzynie Śląskiej, tel. 74 858 82 30, wew. 13 lub 30.

Szczegółowy program na plakacie. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group