Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dziennikarze z Litwy na study tour w Świdnicy

Środa, 27 lutego 2019, 17:51
Autor: red
Świdnica: Dziennikarze z Litwy na study tour w Świdnicy
Fot. UM Świdnica
W ramach współpracy z Dolnośląską Organizacją Turystyczną, Świdnica gościła dzisiaj dziennikarzy z Litwy, którzy w ramach zorganizowanej wizyty studyjnej zwiedzają Dolny Śląsk, by następnie przedstawić jego walory turystom ze swojego kraju. O atrakcjach turystycznych miasta opowiedział gościom Andrzej Deska, pracownik Referatu Turystyki, licencjonowany pilot wycieczek oraz przewodnik miejski.

Świdnica to jeden z kilku przystanków na ich studyjnej trasie – ale jeden z najważniejszych, gdyż jest drugą po Wrocławiu, miejscowością na Dolnym Śląsku posiadającą na swoim terenie zabytek wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Podczas pobytu w Świdnicy litewscy dziennikarze poznali najważniejsze fakty z wielokulturowej historii miasta oraz najważniejsze jego atrakcje turystyczne – część z nich (m.in. Kościół Pokoju, Rynek, Wieżę Ratuszową ) mogli obejrzeć podczas krótkiego spaceru.

Mimo, że wizyta była krótka, dziennikarze dowiedzieli się o unikatach oraz ciekawostkach związanych z naszym miastem – zostali poinformowani, że funkcjonuje tu jedyne na świecie Muzeum Dawnego Kupiectwa, że świdnicki Kościół Pokoju jest największą drewnianą świątynią Europy, która w swoim wnętrzu pomieścić mogła ponad 7000 osób, że wieża górującej nad miastem katedry świdnickiej jest najwyższa na Dolnym Śląsku i jedną z najwyższych w Polsce. Podczas kilku minut spędzonych przy kawie był także czas na porozmawianie o liście słynnych mieszkańców Świdnicy, którzy rozpoznawalni są na całym Świecie. Dziennikarze dowiedzieli się m.in. tego, że mieszkała tu słynna astronom Maria Kunitz, znany na całym świecie as myśliwski czasów I wojny światowej - „Czerwony Baron”, czy Anna Świdnicka – czeska królowa i rzymska cesarzowa.

Po zwiedzaniu Świdnicy dziennikarze wyruszyli na dalszy etap study tour, na którym znalazły się m.in. Zamek Książ oraz fragment kompleksu „Riese” - Podziemine Miasto Osówka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group