Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 568
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzierzków: Dzierzkowska biesiada

Wtorek, 12 lipca 2016, 13:16
Aktualizacja: 17:18
Autor: red
Dzierzków: Dzierzkowska biesiada
Fot. UG Dobromierz
W minioną sobotę Dzierzków stał się miejscem biesiadnej muzyki, występów artystycznych i kulinarnych atrakcji.

Na placu przy świetlicy wiejskiej odbył się festyn, którego organizatorami byli: Gmina Dobromierz, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Sołectwo Dzierzków, KGW Dzierzków oraz Stowarzyszenie Aktywni Borów-Dzierzków.

Śmiało można stwierdzić, że chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało, a pogoda dopisała. Obecny był wójt gminy Jerzy Ulbin, a także radni i sołtysi z miejscowości ościennych. Spośród atrakcji dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa "Każdy los wygrywa" prowadzona przez Stowarzyszenie. Można też było posilić się różnymi pysznościami, które przygotowała rada sołecka i członkinie KGW. Dzieci korzystały ze stoisk z zabawkami, żelkami, watą cukrową, popcornem i lodami włoskimi. W kąciku plastycznym pod fachową opieką instruktorki Anny Mielnik, obecnej przy stoisku z rękodziełem artystycznym, dzieci uczyły się robić biżuterię. Na boisku zaś istniała możliwość przejażdżki konnej, z której chętnie korzystano. Zebranych na imprezie odwiedził charakterystycznie ubrany i wymalowany, uliczny stacz, który pozostając przez długi czas w bezruchu budził wielkie zainteresowanie, szczególnie u najmłodszych.

W programie imprezy wystąpił zespół Fire Show, Milenia Gryko z pokazem tanecznym oraz zwycięzcy plebiscytu "Lista Przebojów Ludowych" na antenie Radia Wrocław - Gminny Zespół Folklorystyczny ,,Czerwone Róże". Tradycyjnie, podczas imprezy plenerowej czynny był bufet "U Dobromira".

Festyn wiejski zwieńczyła trwająca do godzin północnych zabawa taneczna przy muzyce na żywo.

Obszerna fotorelacja na stronie: www.dobromierz.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group