Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 635
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Wałbrzych: Dziesięcioletnia Julia liczy na świdnickich krwiodawców

Wtorek, 25 stycznia 2011, 8:01
Aktualizacja: 8:12
Autor: red.
Świdnica/Wałbrzych: Dziesięcioletnia Julia liczy na świdnickich krwiodawców
Fot. Klub Kropla Życia
Dziewczynka, mała świdniczanka, jest ciężko chora, potrzebuje krwi. Dla niej organizowana jest czwartkowa zbiórka. Tym razem nie będzie tak, że ktoś nie zdąży oddać życiodajnego płynu – specjalnie dla krwiodawców podstawiony będzie bus, który będzie woził chętnych do pomocy do wałbrzyskiego centrum.

Tydzień temu było tak wielu chętnych do podzielenia się krwią, że część z nich została poproszona o dojechanie do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu na własną rękę (tutaj relacja ze świdnickiej zbiórki, a tutaj o tych, którzy pojechali do Wałbrzycha).

Tym razem akcja poboru krwi odbędzie się znów tradycyjnie w przychodni Ars Medica (przy ul. Konopnickiej 4 w Świdnicy) – w czwartek, 27 stycznia, w godz. 8.00-12.00. Ale krew będzie można także oddawać w RCKiK w Wałbrzychu. Klub Kropla Życia zapewnia darmowy przejazd busem sprzed przychodni do wałbrzyskiego centrum. Bus będzie kursował tyle razy, ile to będzie konieczne.

- Przejazd jest darmowy w obydwie strony - mówi Rafał Klemczak z klubu Kropla Życia.

Podczas akcji będzie też możliwość oddania próbki krwi, która zostanie włączona do rejestru potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group