Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 698
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziesięcioletnia Julia liczy na świdnickich krwiodawców

Wiadomości: Świdnica/Wałbrzych
Wtorek, 25 stycznia 2011, 8:01
Aktualizacja: 8:12
Autor: red.
Fot. Klub Kropla Życia
Dziewczynka, mała świdniczanka, jest ciężko chora, potrzebuje krwi. Dla niej organizowana jest czwartkowa zbiórka. Tym razem nie będzie tak, że ktoś nie zdąży oddać życiodajnego płynu – specjalnie dla krwiodawców podstawiony będzie bus, który będzie woził chętnych do pomocy do wałbrzyskiego centrum.

Tydzień temu było tak wielu chętnych do podzielenia się krwią, że część z nich została poproszona o dojechanie do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu na własną rękę (tutaj relacja ze świdnickiej zbiórki, a tutaj o tych, którzy pojechali do Wałbrzycha).

Tym razem akcja poboru krwi odbędzie się znów tradycyjnie w przychodni Ars Medica (przy ul. Konopnickiej 4 w Świdnicy) – w czwartek, 27 stycznia, w godz. 8.00-12.00. Ale krew będzie można także oddawać w RCKiK w Wałbrzychu. Klub Kropla Życia zapewnia darmowy przejazd busem sprzed przychodni do wałbrzyskiego centrum. Bus będzie kursował tyle razy, ile to będzie konieczne.

- Przejazd jest darmowy w obydwie strony - mówi Rafał Klemczak z klubu Kropla Życia.

Podczas akcji będzie też możliwość oddania próbki krwi, która zostanie włączona do rejestru potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group