Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1326
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dzika liga

Niedziela, 13 grudnia 2020, 8:35
Aktualizacja: 8:36
Autor: red
Świdnica: Dzika liga
Fot. organizatorzy
Dolnośląski Klub Curlingowy „Dzik” Świdnica zaprasza serdecznie wszystkich do wzięcia udziału w pierwszej edycji Dzikiej Ligi Curlingu.

Jest to inicjatywa, która ma za zadanie przybliżyć rywalizację curlingową nowym klubowiczom, ale również wszystkim zainteresowanym. Curling to zespołowa, zimowa dyscyplina olimpijska, w której rywalizują dwie 4 osobowe drużyny, podczas meczu podzielonego na partie zwane endami. Każdy zawodnik w endzie zagrywa dwa kamienie, a na koniec enda punktują te kamienie, które są bliżej środka domu (kolorowych kółek) niż kamienie przeciwnika.

- Postanowiliśmy uruchomić mini rozgrywki ligowe dla naszych klubowiczów oraz wszystkich osób lubiących rywalizację. Mecze będą rozgrywane podczas treningów otwartych w poniedziałki i czwartki o godz. 20:00. Podczas jednego treningu jesteśmy w stanie nauczyć się podstawowych zasad oraz jak zagrywać kamienie, to wystarczające by na koniec treningu rozegrać swój pierwszy mecz curlingowy. - przekonuje Bartosz Łobaza, reprezentant Polski w Curlingu i medalista Mistrzostw Europy Dyw. B. - Osobiście po dwóch treningach na lodowisku w Świdnicy w 2005 roku pojechałem na eliminacje do Mistrzostw Polski. Poziom gry nie był wysoki ale wystarczyło by curling wciągnął mnie na długie lata. Dlatego też jeżeli ktoś lubi sportową rywalizację zapraszamy do spróbowania swoich sił na treningu, a później w naszej Dzikiej Lidze Curlingu.

Swoje pierwsze kroki w curlingu można postawić już na najbliższym treningu. Dolnośląski Klub Curlingowy spotyka się na lodowisku świdnickiego OSiRu w każdy poniedziałek i czwartek o 20:00. Trening trwa do godz. 21:30, a wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie na facebooku https://www.facebook.com/dolnoslaski.curling

Szczegółu Dzikiej Ligi Curlingu 2020/21
TERMIN: Grudzień 2020 – Marzec 2021, PONIEDZIAŁKI i CZWARTKI 20:00-21:30,
(termin meczu w uzgodnieniu z zainteresowanymi drużynami)
ZGŁOSZENIA: Mailowo do 12 Grudnia 2020
MAIL: curling.swidnica@gmail.com
WPISOWE: 60zł za mecz, 50zł za mecz (dla drużyn złożonych wyłącznie z juniorów)
- wysokość wpisowego w zależności od ilości meczów,
- system dostosowany do ilości drużyn, w miarę możliwości round robin plus faza finałowa,
- wpisowe płatne w całości lub w równych ratach przed meczem, (zawodnicy nie płacą za wejscie na trening)
- drużyny 3-5 osobowe bez podziału na kategorie,
- osoby zaczynające swoją przygodę z curlingiem mile widziane.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group