Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 542
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Dzilenicowi bliżej mieszkańców

Sobota, 3 lutego 2018, 9:41
Aktualizacja: 11:44
Autor: red
Gmina Świdnica: Dzilenicowi bliżej mieszkańców
Fot. Gmina Świdnica
Nie tylko w terenie, ale także w placówkach oświatowych, dzielnicowi gminy Świdnica prowadzą działania prewencyjne i edukacyjne. W ostatnich dniach odwiedzili gminne szkoły, aby po raz kolejny zaprezentować dyrektorom założenia ogólnopolskiego programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

- Bardzo często to dzielnicowy jest pierwszym funkcjonariuszem na styku mieszkaniec gminy – policja. Dlatego tak bardzo ważne jest budowanie zaufania. Jednym z elementów naszych działań jest zbliżenie policji do społeczeństwa i zainteresowanie szeroko pojmowaną problematyką bezpieczeństwa – podkreślali wspólnie Michał Kopaczewski i Adam Kłyszejko, na co dzień dzielnicowi z Posterunku Policji w Słotwinie.

W trakcie spotkania funkcjonariusze zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwala przekazywać policji informacje o niebezpiecznych miejscach i sytuacjach w okolicy. Szybki dostęp do wykazu dzielnicowych, zapewnia aplikacja MOJA KOMENDA. Jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego.

- Na nasze zaproszenia , ale też i z własnej inicjatywy dzielnicowi aktywnie uczestniczą w wielu spotkanych w naszych placówkach oświatowych. Rozmawiają o bezpieczeństwie, służą radą i pomocą. Informują uczniów, ale i grono pedagogiczne o bieżących zagrożeniach i sposobach ich unikania, po prostu „Dzielnicowi są bliżej nas” – mówił Zbigniew Janus, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group