Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dziś kolejna wycieczka po Świdnicy

Sobota, 10 lipca 2010, 8:11
Aktualizacja: 8:13
Autor: red.
Świdnica: Dziś kolejna wycieczka po Świdnicy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
To będzie trzecia wyprawa z cyklu „Z Mamą i Tatą odkrywam Świdnicę”. Hasło przewodnie dzisiejszej wycieczki brzmi: „To nic trudnego! Rozpoznaj Świętego!”. Będzie to spacer z przewodnikiem po Starym Mieście w Świdnicy połączony z ciekawymi opowieściami o świętych ich atrybutach i przedstawieniach. Start w południe, koszt – 0 zł.

Przed tygodniem dzieci wraz z rodzicami wyruszyły na trasę pod hasłem „Piwo – sukno, futro – siano, czyli… czym w Świdnicy handlowano?”. To były zajęcia z przewodnikiem w Galerii Fotografii połączone z warsztatami artystycznymi oraz z rozpoznawaniem zapachów i smaków.

Podczas dzisiejszego spaceru po świdnickim Rynku mali turyści dowiedzą się, kto jest patronem strażaków i kominiarzy oraz dlaczego św. Jan Nepomucen trzyma na ramieniu małego aniołka. Na placu przy katedrze św. Stanisława i św. Wacława na wszystkich będzie czekać zagadka z tajemniczym hasłem. Na koniec pouczającej wyprawy, po wypowiedzeniu hasła, każde z dzieci otrzyma pamiątkową monetę – półgroszka świdnickiego – wybitego specjalnie na tę okazję. Start – tradycyjnie – o godz. 12.00 na świdnickim Rynku przy fontannie z Neptunem.

Bezpłatne wycieczki rodzinne po Świdnicy organizowane są dla rodziców z dziećmi w wieku 5-10 lat.

Plan kolejnych wycieczek wakacyjnych:

• 17 lipca i 7 sierpnia 2010 r.
„Tu gargulec, a tam smok,
Patrz uważnie, wytęż wzrok!”
Spacer z przewodnikiem po zabytkowym centrum Świdnicy z mapkami Starego Miasta w poszukiwaniu potworów, siłaczy i bazyliszków.

• 24 lipca i 14 sierpnia 2010 r.
„Piwo – sukno, futro – siano, czyli…
– czym w Świdnicy handlowano?”
Zajęcia z przewodnikiem w Galerii Fotografii połączone z warsztatami artystycznymi oraz z rozpoznawaniem zapachów i smaków.

• 31 lipca i 21 sierpnia 2010 r.
„To nic trudnego!
Rozpoznaj Świętego!”
Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście w Świdnicy połączony z ciekawymi opowieściami o świętych ich atrybutach i przedstawieniach.

• 28 sierpnia 2010 r.
„Dziś Świdnicy tajemnice,
Odkrywamy wyśmienicie”
Miejska gra plenerowa na świdnickim Rynku i po Starym Mieście.

Dodatkowe informacje: tel. 693 771 391 lub 661 172 250

***

Projekt bezpłatnych wycieczek po Świdnicy ma pobudzić motywację najmłodszych i dorosłych mieszkańców Świdnicy do lepszego poznawania swojego miasta oraz propagować wzorce aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez turystykę, rekreację, krajoznawstwo. Mali uczestnicy wycieczek otrzymają pamiątkowe, rysunkowe mapki miasta z legendami świdnickimi. Projekt zapełnia lukę w ofercie kulturalno-rekreacyjnej miasta o propozycję skierowaną specjalnie dla dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group