Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 564
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziś Noc w Muzeum

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 8 lipca 2011, 10:46
Aktualizacja: 10:49
Autor: red.
Fot. organizator
Świdnickie Muzeum Dawnego Kupiectwa zaprasza na Noc Muzealną. Impreza odbędzie się dziś wieczorem w siedzibie muzeum.

– Zainaugurujemy ją wernisażem wystawy stroju regionalnego, noszonego na Dolnym Śląsku w XIX i w pierwszej połowie XX w. Prezentowane ubiory należały do kobiet i mężczyzn żyjących we wsiach regionu, choć swoją formą nawiązują często do garderoby mieszczan. Szczególnym elementem kobiecego stroju były ozdobne czepce, ze względu na swoją wartość pieczołowicie przechowywane przez dawnych mieszkańców Dolnego Śląska i stosunkowo dobrze zachowane – mówi Wiesław Rośkowicz, dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Aranżację wystawy uzupełniają dodatkowo meble z epoki i tutejszego obszaru. Prawie wszystkie eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego w Kamiennej Górze, pozostałe z Muzeum Regionalnego w Jaworze oraz z Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.

Wernisaż wystawy, który zaplanowano na godz. 19.00 to nie jedyna atrakcja Nocy Muzealnej. Miłośników muzyki jazzowej zapraszamy o godz. 22.00 na recital zespołu „Mateusz Puławski Kwartet”, który zaprezentuje standardy tego gatunku z lat pięćdziesiątych oraz kompozycje własne. Ostatnim punktem programu Nocy Muzealnej będzie pokaz multimedialny, przedstawiający stare ryciny i fotografie dawnej Świdnicy. Przez całą Noc Muzealną wszystkie ekspozycje Muzeum Dawnego Kupiectwa będą udostępnione bezpłatnie dla zwiedzających.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 8-07-2011 15:21
Najnudniejsza impreza pod sloncem, nie odsc ze do muzeum to jeszcze w nocy !!! he he he ale glupota
~Najmrodzki 8-07-2011 15:52
Ty mądrością raczej też nie grzeszysz...
~ 8-07-2011 21:31
Byłam...żadne halo. Kilka czepków i tyle. Oprócz stałej wystawy i tłumu "świeczników" na otwarciu nic ciekawego. Aha, jeszcze lampka wina na dobry początek.
~ 8-07-2011 23:20
Przeciez to sie dobrze nie zaczęło a Ty już siedzisz w domu i narzekasz że "żadne halo" , opuściłaś koncert i pokaz multimedialny wiec nie PYSKUJ !!
~ 9-07-2011 8:41
Jeśli komuś nie podoba się życie kulturalne to niech nie odwiedza wystaw i muzeów... bo nie oszukujmy się...takie rzeczy ciekawią jeśli jesteś na odpowiednim etapie rozwoju intelektualnego...a koleżanka to chyba pomyliła lokale "mundo" jest naprzeciw muzeum.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group