Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 922
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dziś Noc w Muzeum

Piątek, 8 lipca 2011, 10:46
Aktualizacja: 10:49
Autor: red.
Świdnica: Dziś Noc w Muzeum
Fot. organizator
Świdnickie Muzeum Dawnego Kupiectwa zaprasza na Noc Muzealną. Impreza odbędzie się dziś wieczorem w siedzibie muzeum.

– Zainaugurujemy ją wernisażem wystawy stroju regionalnego, noszonego na Dolnym Śląsku w XIX i w pierwszej połowie XX w. Prezentowane ubiory należały do kobiet i mężczyzn żyjących we wsiach regionu, choć swoją formą nawiązują często do garderoby mieszczan. Szczególnym elementem kobiecego stroju były ozdobne czepce, ze względu na swoją wartość pieczołowicie przechowywane przez dawnych mieszkańców Dolnego Śląska i stosunkowo dobrze zachowane – mówi Wiesław Rośkowicz, dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Aranżację wystawy uzupełniają dodatkowo meble z epoki i tutejszego obszaru. Prawie wszystkie eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego w Kamiennej Górze, pozostałe z Muzeum Regionalnego w Jaworze oraz z Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.

Wernisaż wystawy, który zaplanowano na godz. 19.00 to nie jedyna atrakcja Nocy Muzealnej. Miłośników muzyki jazzowej zapraszamy o godz. 22.00 na recital zespołu „Mateusz Puławski Kwartet”, który zaprezentuje standardy tego gatunku z lat pięćdziesiątych oraz kompozycje własne. Ostatnim punktem programu Nocy Muzealnej będzie pokaz multimedialny, przedstawiający stare ryciny i fotografie dawnej Świdnicy. Przez całą Noc Muzealną wszystkie ekspozycje Muzeum Dawnego Kupiectwa będą udostępnione bezpłatnie dla zwiedzających.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group