Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziś przed sądem stanie taksówkarz–zabójca

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 23 lutego 2010, 7:31
Aktualizacja: 7:38
Autor: red.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Przed Sądem Okręgowym w Świdnicy toczy się postępowanie w sprawie zabójstwa 21–letniego mieszkańca wsi Struga przez 44–letniego taksówkarza. Dziś o godz. 9.00 rozpoczyna się pierwsza rozprawa.

Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu oskarżył 44-letniego Krzysztofa K., o zabójstwo młodego człowieka przez zadanie mu ciosu nożem w klatkę piersiową. Do zdarzenia doszło w nocy z 24 na 25 października 2009 r. w wałbrzyskiej dzielnicy Piaskowa Góra. Damian B., będąc w towarzystwie trzech kolegów, został zaatakowany przez mężczyznę, jeden z nich rozpoznał go jako taksówkarza, z którym kilka miesięcy wcześniej Damian B. pokłócił się o uregulowanie opłaty za przejazd taksówką. Oskarżony wydobył nóż i zadał pokrzywdzonemu jeden cios w klatkę piersiową. Cios ten okazał się śmiertelny.

W trakcie śledztwa poddano oskarżonego badaniom przez biegłych lekarzy psychiatrów, którzy stwierdzili, że w chwili dokonania zabójstwa miał on w stopniu znacznym ograniczoną zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem. Oznacza to, że w przypadku uznania oskarżonego za winnego sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary. Nie ujawniono natomiast okoliczności, które wskazywałyby, że oskarżony działał w warunkach obrony koniecznej, czy też w warunkach przekroczenia granic obrony koniecznej. A na takie właśnie okoliczności powołuje się oskarżony.

Za zabójstwo Krzysztofowi K. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group