Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 721
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Edukacja do starości

Niedziela, 24 września 2023, 11:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 września 2023, 9:18
Autor: red
Gmina Świdnica: Edukacja do starości
Fot. Gmina Świdnica
20 września w auli widowiskowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbyła się uroczysta gala podsumowująca II Edycję Programu„Edukacja do starości – Nawzajem sobie potrzebni”.

Program ten został opracowany przez Regionalną Koalicję na Rzecz Zdrowego Starzenia Się na bazie autorskiego programu dr Walentyny Wnuk. Celem Programu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że starość to naturalna faza w życiu każdego człowieka, że kontakt z osobami starszymi wnosi wiele korzyści dla młodych pokoleń. Program realizowany jest poprzez cykl spotkań dzieci i młodzieży z seniorami na terenie placówki oświatowej lub poza nią. Podczas zajęć seniorzy – edukatorzy dzielą się z uczniami pasjami, talentami i wiedzą. Dzięki tym spotkaniom można przekonać się, jak wiele umiejętności i zasobów kryje się w osobach starszych, co znacząco wspiera ich autorytet wśród młodych pokoleń. Zajęcia te stanowią płaszczyznę porozumienia i współpracy, przyczyniając się do tworzenia i rozwoju tak ważnej więzi międzypokoleniowej.

Uroczystość była okazją do podziękowania wszystkim zaangażowanym w realizację projektu – koordynatorom, edukatorom – seniorom, uczniom, dyrektorom szkół oraz zespołów oświaty.

- Nie ma nic cenniejszego niż czas, który możemy podarować drugiemu człowiekowi, dlatego dziś bardzo dziękuję cudownym seniorom – edukatorom, którzy tak hojnie obdarowali naszą młodzież. Dziękuję także dzieciom i młodzieży, którzy spontanicznie i aktywnie włączyli się w ten projekt. Oczywiście ogromne podziękowania składam także na ręce pomysłodawców, koordynatorów i wszystkich osób zaangażowanych w ten wielopokoleniowy program – mówił podczas gali Bartłomiej Strózik – zastępca wójta gminy Świdnica.

Galę uświetniły występy artystyczne, zaprezentowane zarówno przez grupy senioralne jak i dziecięce i młodzieżowe, co wpisało się w zamysł projektu „Edukacja do starości – Nawzajem sobie potrzebni”. Całość umilił słodki poczęstunek i życzliwe rozmowy w kuluarach.
Zachęcamy do śledzenia stron internetowych Koalicji Na Rzecz Zdrowego Starzenia Się oraz Urzędu Gminy Świdnica, gdzie zamieszczane będą informację o kolejnych edycjach projektu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group