Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 811
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Edukacja ekologiczna

Wtorek, 29 marca 2022, 9:15
Aktualizacja: 10:16
Autor: red
Witoszów Dolny: Edukacja ekologiczna
Fot. Gmina Świdnica
Edukacja ekologiczna w przedszkolu jest jednym z elementów działań opiekuńczo – rozwojowo – wychowawczo – dydaktycznych personelu przedszkolnego oraz samych rodziców.

Dzieci to doskonali obserwatorzy wszystkiego, co wokół nich się dzieje. Wiedzą o tym doskonale w Przedszkolu w Witoszowie Dolnym, gdzie w ostatnich dniach został rozstrzygnięty konkurs ekologiczny, którego celem było zwrócenie uwagi na temat recyklingu oraz segregacji śmieci. Przedszkolaki miały za zadanie stworzyć eko zabawkę z materiałów recyklingowych. Do konkursu zgłoszono 38 pomysłowych, kreatywnych a przede wszystkim recyklingowych zabawek.

Wśród zgłoszonych prac znalazły się roboty z pudełek, kartonowe tory wyścigowe, materiałowe lalki, liczydło wykonane z nakrętek od butelek i wiele innych. Ich twórcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami, dzięki wsparciu Urzędu Gminy Świdnica. Organizatorami konkursu były Dagmara Roszkiewicz i Karolina Kaczyńska. Gratulujemy pomysłowości, a przede wszystkim kształtowania ekologicznych postaw wśród najmłodszych mieszkańców gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group