Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Edukacyjna akcja

Poniedziałek, 10 lutego 2020, 17:51
Autor: red
Żarów: Edukacyjna akcja
Fot. UM Żarów
Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie jako realizator Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy oraz Szkołą Podstawową im. Jana Brzechwy w Żarowie, w dniu 7 lutego 2020r. przeprowadzili wspólne działania na rzecz przeciwdziałania nietrzeźwości kierowców.

W ramach akcji "Życie lepsze niż picie" funkcjonariusze Policji sprawdzali stan trzeźwości kierowców, natomiast uczniowie ósmej klasy wręczali materiały profilaktyczno - edukacyjne (ulotka, bransoletka i brelok). Profilaktyczny przekaz rozdysponowanych materiałów kładł nacisk na trzeźwość kierowców. W ulotce, poza przedstawieniem najważniejszych faktów na temat wpływu alkoholu na sprawność, wskazane zostały inne, porównywalnie ryzykowne stany psychosomatyczne, jak zmęczenie i rozproszenie uwagi. Dzięki treściom zawartym w ulotce kierowcy zdobędą wiedzę służącą szacowaniu stężenia alkoholu we krwi, konsekwencji prawnych i psychospołecznych prowadzenia w stanie po spożyciu i pod wpływem alkoholu.

Akcja przeprowadzona została z uwagi na zbliżające się ferie zimowe, bowiem ważne jest, aby w tym okresie podejmować inicjatywy prowadzące do wyeliminowania nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Celem wspólnie podjętych działań było zwiększanie świadomości społecznej w zakresie wpływu alkoholu na funkcjonowanie kierowcy i jego sprawność psychofizyczną, a tym samym zmniejszenie liczby osób prowadzących pod wpływem alkoholu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group