Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Edukować najmłodszych

Sobota, 12 listopada 2016, 10:44
Aktualizacja: 14:46
Autor: red
Strzegom: Edukować najmłodszych
Fot. UM Strzegom
W sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury dwukrotnie odbył się spektakl pt. "Zielona wyspa pirata Pifpafa", który był skierowany do najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Tematyką przedstawienia była segregacja śmieci.

Przed spektaklem głos zabrał burmistrz Zbigniew Suchyta, tłumacząc dzieciom, że trzeba segregować śmieci, aby w naszej okolicy było czysto i przyjemnie. Natomiast prezes strzegomskiej spółki ZUK - Zbigniew Zastawny, który był inicjatorem przedstawienia, podkreślał, że aby segregacja przynosiła efekty, trzeba zacząć od dzieci i pokazać im jak to powinno funkcjonować

Głównym bohaterem inscenizacji była syrena Milena, mieszkająca na wyspie zaśmieconej przez ludzi, którą pewnego dnia odwiedził straszny pirat Pifpaf ze swoją pomocnicą Anką. Pirat miał złe plany wobec Mileny i jej wyspy, w związku czym dostał karę - posprzątanie wyspy. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że Pifpaf nie miał pojęcia o segregacji. Anka zadała naszym dzieciom kilka pytań, a te z nich które odpowiedziały najlepiej miały za zadanie pomóc piratowi. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i sprytem.

Całość przedstawienia dopełniły piosenki, wierszyki i tańce, które wywołały uśmiech i radość wśród najmłodszych. Ostatecznie wyspa została posprzątana, a dzieci razem z bohaterami zabrały się do jej upiększania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group