Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 719
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Edukują młodzież

Czwartek, 12 października 2023, 9:49
Aktualizacja: 10:50
Autor: red
Strzegom: Edukują młodzież
Fot. KPP Świdnica
St. asp. Rafał Gmyrek i sierż. szt. Robert Wiśniewski dzielnicowi z Komisariatu Policji w Strzegomiu z przyjemnością spotykają się z dziećmi i młodzieżą by omawiać nurtujące ich ich problemy i aktualne tematy którymi zainteresowani mogą być młodzi ludzie.

Kolejne takie spotkanie zamiast tradycyjnych lekcji odbyło się w Szkole Podstawowej nr 4 w Strzegomiu. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo.

Uczniowie w trakcie spotkania z policjantami dowiedzieli się jakie zagrożenia czekają na nich w drodze z domu do szkoły, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wyjaśnili jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także na czym polega służba w Policji i w jakich sprawach można zwracać się do z prośbą o pomoc do Policjanta.

W trakcie prelekcji dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały szczegółów związanych z pracą policjantów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group