Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 1231
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Egzamin zawodowy

Wtorek, 26 stycznia 2021, 17:57
Aktualizacja: Środa, 27 stycznia 2021, 8:57
Autor: red
Świebodzice: Egzamin zawodowy
Fot. UM Świebodzice
W Zespole Szkół w Świebodzicach odbył się egzamin zawodowy w sesji zimowej dla dwóch zawodów, w których kształci szkoła.

W związku z epidemią egzaminy odbywały się w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Do egzaminu przystąpiło 7 uczniów (2 ślusarzy, 5 operatorów obrabiarek skrawających). Egzamin zawodowy jest formą oceny poziomu opanowania przez zdającego wiadomości i umiejętności, w celu otrzymania świadectwa potwierdzającego kwalifikacje wyodrębnione w danym zawodzie. Egzamin składał się z dwóch części, pisemnej która trwała 60 minut i części praktycznej, która trwała 120 minut. Pierwsza część egzaminu odbyła się w szkole i była w formie testu. Natomiast druga część polegała na praktycznym wykonaniu zadania i odbyła się w PWPO-T Promont Spółka z o.o. w Świebodzicach. Jest to jedna z firm, z którą szkoła ma podpisane porozumienie o współpracy. W ramach tego porozumienia nasi uczniowie mają możliwość odbywania praktyk zawodowych u pracodawcy. Wielu uczniów po ukończeniu Branżowej Szkoły I stopnia dostaje propozycję pracy w miejscu odbywania praktyk.

Ogłoszenie wyników odbędzie się pod koniec marca. Mamy nadzieję, że dla wszystkich egzamin będzie zdany, co pozwoli na kontynuację nauki w Branżowej Szkole II stopnia i uzyskanie dyplomu Technika. Zespół Szkół w Świebodzicach od września 2021 roku uruchamia Branżową Szkołę II stopnia w systemie zaocznym dla absolwentów szkoły zawodowej i branżowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group