Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 891
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Region: Ekologia oczami przedszkolaka

Sobota, 21 maja 2016, 10:21
Autor: opr. red.
Świdnica/Region: Ekologia oczami przedszkolaka
Fot. www.gmina.swidnica.pl
Któż jak nie dzieci potrafią wymóc na swoich rodzicach właściwą segregację śmieci. Jeszcze lepiej jak budowanie świadomości ekologicznej odbywa się w miejscu gdzie gromadzone i przetwarzane są odpady. Przyjemne z pożytecznym postanowili połączyć organizatorzy konkursu "EKOLOGIA OCZAMI DZIECKA". 13 maja w Przedsiębiorstwie Utylizacji Odpadów w Zawiszowie gościły przedszkolaki z Bajkowej Dolinki w Pszennie oraz oddziałów przedszkolnych.

Jednym z głównych priorytetów naszego przedszkola jest edukacja ekologiczna. W związku z tym podejmujemy wiele działań, które pozwalają na wyrobienie u dzieci nawyków i postaw proekologicznych. Naszym zadaniem jest edukacja ekologiczna dzieci już od najmłodszych lat. Staramy się to zadanie wykonywać na różne sposoby prowadząc różnorodne zabawy, zajęcia o treści ekologicznej, a także organizując wycieczki o tej tematyce. Jednym z takich zadań była wycieczka na wysypisko śmieci i organizacja konkursu EKOLOGIA OCZAMI DZIECKA – podkreśla Ewa Wasilenia, dyrektor Przedszkola Bajkowa Dolinka z Pszenna.

13 maja Przedszkole "Bajkowa Dolinka" z Pszenna była organizatorem konkursu o tematyce ekologiczno-przyrodniczej, który miał na celu m.in.:

kształtowanie świadomości ekologicznej,
rozwijanie umiejętności segregacji śmieci,
umiejętność definiowania podstawowych pojęć przyrodniczych ( recykling, pogoda, elektrośmieci),
naukę oszczędnego gospodarowania wodą bieżącą, energią elektryczną,
rozumienie wiedzy, dotyczącej pozyskiwania i wykorzystania energii słonecznej,
prezentowanie zachowań proekologicznych, (wskazywanie, nazywanie miejsc, w których można wyrzucić odpady, niepotrzebne leki ).
Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu ekologii. Dzieci zaprezentowały swoje prace plastyczne oraz wiersze. Komisja przyznała wszystkim pierwsze miejsca oraz wręczyła nagrody. Również gospodarze obiektu, PUO Sp. z o.o. przekazali przedszkolakom ekologiczne gadżety.

Na wycieczce dowiedzieliśmy się, że wszystkie przywożone śmieci są odpowiednio segregowane i składane w specjalnie wyznaczonych miejscach oraz jak bardzo ważne jest odkręcanie nakrętek w butelkach plastikowych – mówili przedszkolacy z Pszenna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group