Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 490
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Ekologiczne butelki

Czwartek, 29 października 2020, 15:59
Autor: red
Gmina Żarów: Ekologiczne butelki
Fot. UM Żarów
Dzięki wsparciu finansowym lokalnych firm oraz przedsiębiorstw funkcjonujących na terenie gminy Żarów, zakupione zostały ekologiczne butelki z filtrem Dafi, które przekazane zostały naszym najmłodszym mieszkańcom.

Butelki zakupiono w ramach akcji „Żarowski Projekt Ekologiczny”. Jest to kolejny projekt, realizowany w ramach tej akcji na terenie gminy Żarów. W akcję chętnie włączyły się zakłady i firmy ulokowane na terenie gminy Żarów: Polska Ceramika Ogniotrwała Sp. z o.o., Daicel Safety Systems Europe, Yagi Poland Factory, AKS Precision Ball Polska, Bridgestone Diversified Products Poland, T&P Reflex oraz Spółka Enmag-eg Sp. z o.o. Butelki trafiły do uczniów klas I-III.

– Ziemia to nasz dom. Dbamy więc o panującą na niej atmosferę, dbamy o porządek i o jej mieszkańców. Nasi uczniowie sumiennie segregują odpady, biorą udział w rozmaitych akcjach porządkowych, minimalizują produkcję odpadów niebiodegradowalnych. Robią to wszystko, ponieważ wiedzą, jak ważna jest systematyczna i sumienna praca na rzecz ochrony środowiska. Tym bardziej ucieszyła nas wszystkich zorganizowana przez Gminę Żarów oraz zaprzyjaźnione firmy produkcyjne akcja, dzięki której do naszej placówki trafiło kilkadziesiąt butelek z filtrem. Uczniowie klas I-III, którym wręczono te ekologiczne upominki, byli zachwyceni – mówi Krystyna Waliszak dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

– Przekazywanie wiedzy na temat ekologii i uświadamianie o wpływach naszych działań na środowisko, nie tylko uczy dzieci wrażliwości, ale także odpowiedzialności za wspólne dobro, jakim jest Ziemia. Serdecznie dziękujemy pracownikom Urzędu Miejskiego w Żarowie za pomysł organizacji tej akcji oraz wszystkim firmom i przedsiębiorstwom, które wsparły tę akcję finansowo – mówi Barbara Nowak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

– Nasz szkoła chętnie bierze udział w działaniach ekologicznych. Uczestniczymy w akcjach sprzątania świata, organizujemy konkursy wiedzy, plastyczne, rozwijające wśród dzieci potrzebę dbania o środowisko czy wspólnie sadzimy drzewka. Musimy pamiętać, że świadomość człowieka kształtuje się przez całe życie, jednak jej podstawy każdy zdobywa w dzieciństwie i młodości, kiedy jest wrażliwy na wszystko, co go otacza. W imieniu obdarowanych dzieci, składam wielkie podziękowania za przekazane butelki ekologiczne – mówi Adam Ciupiński wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy firmom za przekazanie wsparcia finansowego na zakup ekologicznych butelek dla uczniów Szkół Podstawowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów. Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc i życzliwość, z którą spotykamy się już nie po raz pierwszy:

Polska Ceramika Ogniotrwała Sp. z o.o.,
Daicel Safety Systems Europe,
Yagi Poland Factory,
AKS Precision Ball Polska,
Bridgestone Diversified Products Poland,
T&P Reflex
Spółka Enmag-eg Sp. z o.o.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group