Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ekologicznie w Gimnazjum Nr 3 w Świdnicy

Środa, 7 marca 2012, 9:46
Aktualizacja: Piątek, 9 marca 2012, 9:36
Autor: red
Świdnica: Ekologicznie w Gimnazjum Nr 3 w Świdnicy
Fot. użyczone
Gimnazjum nr 3 w Świdnicy od wielu lat jest inicjatorem ekologicznych spotkań młodzieży gimnazjalnej powiatu świdnickiego. W tym roku już po raz kolejny szkoła zaprasza do udziału w XIX Międzyszkolnym Spotkaniu Ekologicznym.

Wieloletnią tradycją tej uroczystości jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań ekologicznych i kształtowanie postaw odpowiedzialności za nasze środowisko oraz integracja młodzieży gimnazjalnej naszego regionu. Tegoroczne spotkanie odbędzie się 19 kwietnia, pod hasłem " Duch Drzewa " i przyjęło formę konkursu fotograficznego.

W realizacji projektów ekologicznych nasza szkoła współpracuje z Urzędem Miasta oraz przedsiębiorstwami i zakładami powiatu świdnickiego. Dzięki tej współpracy możliwe jest pozyskanie środków finansowych na organizację wielu inicjatyw ekologicznych.
Główny nacisk w ich realizacji kładziemy na konkretne działanie młodzieży w środowisku i dla środowiska poprzez określone zadania i bloki tematyczne w różnych dziedzinach.

Zagospodarowanie surowców wtórnych ; prowadzenie zbiórki baterii, zużytych tonerów do drukarek, kolorowych zakrętek z PCV, makulatury oraz segregowanie opakowań plastikowych.

Działania w środowisku ; porządkowanie terenów parkowych, ratowanie kasztanowców, dokarmianie ptaków, oszczędzanie energii, propagowanie aktywnego wypoczynku. Działania te wspierane są ulotkami, plakatami własnoręcznie wykonanymi przez uczniów.

Udział w konkursach ekologicznych, w których uczniowie zdobywają nagrody i wyróżnienia. Jednym z sukcesów naszych uczniów jest udział 29.02.2012 w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Ekologicznej pod patronatem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wydawnictwa EUROPA. Konkurs polegał na rozwiązaniu 30 zadań o tematyce ekologicznej na podstawie publikacji Wydawnictwa EUROPA - „Ilustrowana encyklopedia. EKOLOGIA”. Jednym z laureatów tego konkursu został Kamil Rymsza, uczeń klasy 3b Gimnazjum nr 3 w Świdnicy.

Dzięki tym działaniom Gimnazjum nr 3 promuje ekologię naszego miasta w ramach Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Ekorozwój – „Ziemia dla wszystkich”, działającej przy Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. W ostatniej edycji realizowanych projektów ekologicznych Gimnazjum nr 3 jako jedyna szkoła naszego powiatu otrzymała tytuł Lidera Edukacji Ekologicznej – największe wyróżnienie Kuratora Oświaty. Jako jedyne gimnazjum dolnośląskie zaprezentowaliśmy wystawę promującą naszą działalność ekologiczną w trakcie III Dolnośląskiego Międzysektorowego Forum Ekologicznego, którego organizatorami był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

W naszej szkole już dawno zwrócono uwagę na ochronę Ziemi i przyrody, która z każdym rokiem ubożeje, dlatego uczniowie naszego gimnazjum aktywnie uczestniczą we wszelkich działaniach ekologicznych, nie są obojętni na to, co się wokół nich dzieje, swoją postawą skłaniają innych do pozytywnego oddziaływania na rzecz ochrony środowiska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group