Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 794
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Ekologiczny konkurs

Piątek, 28 kwietnia 2023, 11:36
Autor: red
Gmina Świdnica: Ekologiczny konkurs
Fot. Gmina Świdnica
„Papierki, butelki, stare bambosze, będziemy wrzucać w odpowiednie kosze” – tak rozpoczyna się Ślubowanie Małego Ekologa, które podczas pierwszego Gminnego Konkursu Ekologicznego „Ekobsytrzaki” złożyli najmłodsi miłośnicy dbania o naszą planetę.

W konkursie wzięli udział przedstawiciele Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej, Przedszkola „Bajkowa Dolinka” w Pszennie, Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej oraz Przedszkola w Witoszowie Dolnym. Dostali oni cztery zadania: napisanie i wyrecytowanie ekologicznego wiersza. przygotowanie „Eko-ludka” z surowców wtórnych, odpowiednią segregację odpadów oraz odpowiedzenie na quizowe pytania. Każda grupa świetnie poradziła sobie w każdej kategorii. Żadnego kłopotu nie sprawiło im wrzucenie śmieci do pojemników o prawidłowych kolorach, znali odpowiedzi na takie pytania jak: dlaczego warto sadzić drzewa, co zrobić ze śmieciami znalezionymi w lesie czy co to jest recykling.

Jury w składzie: dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Maria Jaworska, kierownik Działu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Zygmunt Balant, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Beata Szyszka – miało niezwykle trudne zadanie. Jurorzy postanowili zatem każdej grupie przyznać pierwsze, zdecydowanie zasłużone miejsce.

Serdecznie dziękujemy dyrektor Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej oraz nauczycielkom, które włożyły ogrom pracy w przygotowanie samego konkursu oraz bajecznej scenerii, a uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy Waszej wiedzy. My – dorośli – mamy się od Was wiele do nauczenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group