Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 881
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: EKOojczyzna w gimnazjach

Niedziela, 21 września 2014, 9:11
Aktualizacja: 12:30
Autor: red.
Region: EKOojczyzna w gimnazjach
Fot. użyczone
Zestawy do badania, jakości gleby, powietrza i wody, pojemniki do obserwacji owadów, łopatki do gleby, pęsety, mikroskopy ręczne i stacjonarne, lupy, czerpaki i atlasy – wykorzystają uczniowie 3 gminnych gimnazjów w ramach realizacji projektu pn.: Akcja Edukacyjna dla gimnazjalistów „Moja EKOjczyzna”.

Projektem zostaną objęci uczniowie klas 1 i 2 z trzech gimnazjów z terenu gminy Świdnica tj. Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie, Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym oraz Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej.

Celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej młodzieży gminy Świdnica, współdziałanie młodego pokolenia z instytucjami na co dzień stykającymi się z problemem ochrony środowiska naturalnego, promowanie postawy i aktywności ekologicznej wśród młodzieży. Powyższe cele realizowane będą w okresie od września do listopada br. poprzez stworzenie systemu cyklicznych zajęć terenowych z zakresu edukacji ekologicznej dotyczącej stanu środowiska naturalnego gminy Świdnica.

Tematyka zajęć obejmować będzie: badania stanu powietrza, wód, gleby na podstawie pomiarów i analiz, prowadzenia dokumentacji, wycieczek tematycznych o charakterze dydaktycznym oraz formułowania pisemnych wniosków w formie zbiorczej prezentacji i raportów.

Założonym efektem działań projektowych jest stworzenie mapy ekologicznej oraz raportów o stanie przyrody na terenie gminy Świdnica. W ramach zajęć uczniowie gminnych gimnazjów skorzystają z wykładów i warsztatów prowadzonych przez osoby posiadające wiedzę i doświadczenie w omawianym zakresie, m.in. nauczyciele biologii, geografii i chemii – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Uczestnicy projektu podczas dwudniowych zajęć wezmą udział w warsztatach terenowych i stacjonarnych oraz zajęciach tematycznych na terenie szkółki leśnej Nadleśnictwa Świdnica, a także w wycieczce do elektrowni wodnej w Lubachowie, oczyszczalni ścieków w Krzyżowej oraz stacji uzdatniania wody w Jagodniku.

Na realizację projektu gmina Świdnica pozyskała dotację w wysokości 16.800 zł. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group