Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1319
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Ekspozycja w Imbramowicach

Sobota, 11 września 2021, 7:20
Autor: red
Imbramowice: Ekspozycja w Imbramowicach
Fot. organizatorzy
Koło Gospodyń Wiejskich w Imbramowicach wzięło udział w ogólnopolskim konkursie pn. „Kronikarki – konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich” organizowanym przez Centrum Archiwistyki Społecznej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa odbywających się w tym roku pod hasłem ,,Smaki dziedzictwa”.

W sierpniu odbyło się spotkanie organizacyjne związane z przygotowaniem wystawy kronik koła w Imbramowicach.

- Przy okazji zbierania materiałów stworzyliśmy akcję odszukiwania zdjęć z naszym kołem wśród mieszkańców. Akcja się powiodła. Udało nam się zebrać mnóstwo materiałów, zdjęć, wspomnień i nie tylko o naszym kole, ale i o działaniach OSP, drużyny piłkarskiej, działalności sołectwa, kościoła. Panie z Centrum Archiwistki Społecznej w czasie pracy zajęły się profesjonalnym skanowaniem, nagrywaniem i zbieraniem materiałów. Już sam konkurs był inspiracją do działania, a zebrany ogrom materiałów i wygrana w konkursie motywuje nas do stworzenia wielkiej księgi wspomnień o działalności koła od początku po dziś dzień – mówiła Joanna Walkiewicz z KGW Imbramowice.

Główną nagrodą w konkursie jest wystawa „Koło z historią. O KGW w Imbramowicach” zorganizowana przez Centrum Archiwistyki Społecznej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Otwarcie wystawy odbędzie się dziś o godz. 14.00 na świetlicy wiejskiej w Imbramowicach. Wystawę będzie można także oglądać w dniach:

• 8-14 września 2021, w świetlicy wiejskiej w Imbramowicach, po wcześniejszym kontakcie z Kołem

• 15 września – 15 października 2021, w Żarowskiej Izbie Historycznej, ul. Dworcowa 3, 58-130 Żarów poniedziałek-wtorek, czwartek-piątek 10.00-15.30, środa 10.00-17.00. Po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod nr 537-481-116.

Organizatorzy: Centrum Archiwistyki Społecznej i Koło Gospodyń Wiejskich w Imbramowicach

Partnerzy: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Żarowska Izba Historyczna

Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group