Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1355
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Elektryczne odpady

Czwartek, 23 czerwca 2022, 15:33
Autor: red
Świdnica: Elektryczne odpady
Fot. organizatorzy
W sobotę, 25 czerwca od godz. 9.00 do 15.00 na parkingu przed Urzędem Miejskim w Świdnicy odbędzie się wielka zbiórka elektrośmieci.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można zamienić na nasiona łąk kwietnych. Stare lodówki, zepsute pralki, nieużywane telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, ładowarki, zabawki elektroniczne, komputery, laptopy – lista elektroodpadów gromadzonych w naszych domach i mieszkaniach jest naprawdę długa. Czas na porządki! Organizatorem zbiórki jest miasto i Fundacja Odzyskaj Środowisko.

Według statystyk magazynujemy w naszych domach i mieszkaniach ponad 20 milionów sztuk elektrośmieci, które zawierają w sobie wiele szkodliwych substancji np. kadm, nikiel, ołów, rtęć.

- Warto pamiętać, że niepozorna i niewielka na pozór bateria guzikowa jest w stanie skazić 1 m³ gleby i zatruć 400 litrów wody. Zachęcam wszystkich mieszkańców Świdnicy do oddania elektrośmieci w czasie zbiórki. To świetna okazja, by zadbać o siebie, swoich bliskich oraz o środowisko naturalne – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Zużyty sprzęt trafi do profesjonalnych zakładów przetwarzania. W procesie recyklingu z elektrośmieci odzyskuje się metale żelazne, nieżelazne, tworzywa sztuczne oraz szkło. Z części odzyskanych materiałów powstają ule z recyklingu oraz wyjątkowe dzieła w nurcie trash art. Za każdy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny Fundacja Odzyskaj Środowisko będzie rozdawać nasiona łąk kwietnych i miododajnej facelii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group