Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 1321
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Eleni na scenie

Niedziela, 8 stycznia 2023, 9:32
Aktualizacja: 11:33
Autor: red
Gmina Świdnica: Eleni na scenie
Fot. Gmina Świdnica
Z pewnością noworoczne spotkanie gminy Świdnica, którego gospodarzem była wójt Teresa Mazurek na długo pozostanie w naszych sercach. Wspólne kolędowanie miało nie tylko wymiar religijny, ale miało moc budowania wspólnoty i wielopokoleniowych więzi, czego dowodem był występ Eleni oraz uczennic z gminnych placówek oświatowych, pod kierunkiem Tadeusza Szarwaryna.

Drugi rok z rzędu noworoczne spotkanie gminy Świdnica odbyło się w auli I LO w Świdnicy. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele wszystkich środowisk gminnych oraz zaproszeni goście. Wśród nich J.E. ks. bp Waldemar Pytel biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, starosta powiatu świdnickiego Piotr Fedorowicz, wiceprezydent Świdnicy Szymon Chojnowski, radni powiatowi, naczelnik Urzędu Skarbowego w Świdnicy Tomasz Kajewski, nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica Roman Bereźnicki, zastępca dyr. PUP w Świdnica Grażyna Walczak, dyrektor zarządzający i członek zarządu Fundacji „Krzyżowa” Dorota Krajdocha.

- Rok 2022 nie był dla nas łatwym czasem. W 2021 r. zmagaliśmy się z pandemią koronawirusa, a wybuch wojny na Ukrainie, w lutym ubiegłego roku zburzył spokój w Europie i na świecie. Dziękuję wszystkim którzy w swoich sołectwach przyłączyli się do akcji niesienia pomocy uchodźcom. Otworzyliście Państwo nie tylko swoje serca, ale i drzwi w swoich domach, za co raz jeszcze pragnę gorąco podziękować. My w dalszym ciągu niesiemy pomoc tym, którzy przebywają w Szkolnym Schronisku w Lubachowie, obywatelom z Ukrainy. W pierwszych tygodniach od ich przyjazdu do naszej gminy nasze biuro meldunkowe nadało ponad 700 numerów PESEL. Był to z pewnością trudny czas dla nas wszystkich. Szczególne słowa podziękowania kieruje do pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej za waszą pracę, tak przy udzielaniu pomocy i wsparcia uchodźcom jak i przy obsłudze zadań zleconych dot. realizacji wniosków o dodatki węglowe i na inne źródła energii. Pragnę także podkreślić, że w 2022 r. na inwestycje gminne wydaliśmy blisko 20 mln zł. Z okazji Nowego Roku życzę spokoju, tego wewnętrznego i tego na zewnątrz. Byśmy mogli żyć w świecie bez wojen – podkreślała w swoim wystąpieniu Teresa Mazurek. Słowa podziękowania wójt gminy skierowała również do duchowieństwa, obecnego na spotkaniu bpa Waldemara Pytla, samorządowców, funkcjonariuszy na co dzień dbających o bezpieczeństwo publiczne oraz mieszkańców gminy, za całoroczną współpracę na rzecz gminy Świdnica.

Muzyczną niespodzianką był koncert noworoczny Eleni, który przyciągnął tłum wiernych fanów. Publiczność śpiewała razem z artystką, a także z utalentowaną młodzieżą z gminy Świdnica. Eleni to jedna z najbardziej znanych piosenkarek w Polsce. Frekwencja dopisała, a sala podczas koncertu była wypełniona po brzegi.

W pierwszej części koncertu zaprezentowały się absolwentki i uczennice z naszych szkół podstawowych w Mokrzeszowie, Pszennie i Lutomi Dolnej. Marysia Kajewska, Julia Paterak, Maria Dubiel, Hanna Ostafińska, Angelina Warmuz, Róża Madej zaśpiewały piosenki świąteczne i pastorałki w aranżacji Tadeusza Szarwaryna, dyr. Szkoły Podstawowej w Pszennie i Dariusza Jarosa. W drugiej części koncertu można było wysłuchać najpiękniejszych kolęd (również po grecku), a także pastorałek autorstwa Kostasa Tzokasa w wykonaniu Eleni.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group