Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Erasmus plus Dwójka

Sobota, 28 września 2019, 15:59
Autor: red
Świebodzice: Erasmus plus Dwójka
Fot. UM Świebodzice
Drugi tydzień października – złota polska jesień, piękno Dolnego Śląska, gościnność społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Świebodzicach i hymn Unii Europejskiej odśpiewany w językach Gości z Francji, Niemiec, Bułgarii i Finlandii oraz po polsku.

W dniach od szóstego do dwunastego października Uczniowie z czterech zaprzyjaźnionych szkół, z którymi realizujemy międzynarodowy projekt: Erasmus + „Song of Joy”, zamieszkają w naszych domach, będą się uczyć w naszej Szkole, poznają nasze miasto, zwyczaje, kulturę. Pochwalimy się Im Wrocławiem – Europejską Stolicą Kultury 2016 i Książem. Z Przyjaciółmi będziemy wspólnie jadać śniadania, rodzinne obiady i uroczyste kolacje. Osiągnięcia „Dwójki” podziwiać będą Nauczyciele towarzyszący młodzieży z zagranicy – na pewno zainteresuje Ich niejeden pomysł na zdobywanie wiedzy (jak i wśród nas krążą opowieści o tym, co najlepsze w szkołach Partnerów, u których gościliśmy w zeszłym roku szkolnym).

Najlepsza nauka to ta wynikająca z zabawy, dlatego zaplanowaliśmy Festiwal Nauki; zdobytą wiedzę ugruntują liczne wycieczki, zajęcia taneczne, sportowe i warsztatowe (przedmiotowe i artystyczne).

Podzielimy się tym, co najlepsze, najmądrzejsze, najsmaczniejsze w Świebodzicach – nasza mała ojczyzna w szczególny sposób da świadectwo polskości.

Piątek będzie szczególnie uroczysty, bo po rzetelnych przygotowaniach zespół projektu Erasmus + wystąpi z Koncertem Finałowym. Pożegnamy Gości polską ucztą – kolacją złożoną z dań narodowych. Noc z piątku na sobotę będzie czasem pożegnania październikowej przygody. Przyjaciele odjadą do swoich domów, by opowiedzieć o Świebodzicach i Szkole nr 2.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group