Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 610
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Europejski Dzień Seniora w Bystrzycy Górnej

Wiadomości: Bystrzyca Górna
Piątek, 26 października 2012, 1:01
Aktualizacja: 1:02
Autor: red.
Fot. użyczone
20 października 2012 obchodziliśmy Europejski Dzień Seniora. Seniorzy z Bystrzycy Górnej świętowali ten dzień pod hasłem „Jesień życia – to radość życia”.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało aż 40 osób, wśród których nie zabrakło członków Klubu Seniora z Bystrzycy Górnej, osób niezrzeszonych i przedstawicieli władz gminy Świdnica.

- Nasz Klub Seniora jest wyjątkowy, bo powstał w 1996 r. i przez 10 lat był jedynym w gminie Świdnica. Większość klubów powstało na przestrzeni 2000-2012 roku. W 16-letniej działalności zorganizowaliśmy 39 wycieczek, pielgrzymek krajowych oraz 6 wycieczek zagranicznych. Od 2000 r. współpracujemy z Klubem Emerytów i Rencistów z Cottbus z Niemiec, gdzie co roku wzajemnie się odwiedzamy. Nasz Klub nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy Sosny”, Radami Sołeckimi Lubachowa, Burakowa i Bystrzycy, sportowcami oraz OSP. Nasz Klub zrzesza członków z Lubachowa, Bukatowa i Bystrzycy Górnej. Wspólnie bierzemy udział w pracach społecznych na rzecz Odnowy Wsi Bystrzyca Górna. Nasz Klub Seniora jest zgraną rodzinną grupą, razem śpiewamy, wspominamy dawne i obecne czasy – mówi długoletni prezes Stanisław Kraiński.

- Europejski Dzień Seniora to wspaniała okazja do rozmowy na temat problemów dnia codziennego osób starszych. Dziś szczególnie młode pokolenia bardzo często nie docenia doświadczenia osób starszych i wkład, jaki wnieśli w ich wychowanie. Seniorzy to nasi rodzice, dziadkowie, nauczyciele, wychowawcy i autorytety. Szacunek należy im się zawsze, a Europejski Dzień Seniora jest jednym z tych dni w roku, aby o tym mówić i pamiętać – mówi wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Seniorzy z Bystrzycy od kilkunastu lat udowadniają, że jesień życia wcale nie musi być tak szara. Tworzą z sukcesem rodzinne kręgi, wychowują kolejne pokolenia, zapewniają swoim dzieciom, wnukom i prawnukom poczucie pewności, a dzięki temu życie dostarcza im wielu radości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group