Środa, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 561
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego w Świdnicy

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 14 lipca 2018, 7:25
Autor: red
Wizyta gości z zagranicy w ramach kursu letniego na temat zarządzania miejscami z Listy UNESCO w krajach wyszehradzkich. Rozmawiamy o Świdnicy, naszych zabytkach, a w szczególności o Kościele Pokoju.

Trwające tydzień szkolenie jest w tym roku poświęcone wielokulturowemu dziedzictwu Śląska, w szczególności Kościołom Pokoju w Świdnicy i Jaworze.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego tegoroczna formuła została znacznie rozszerzona z racji wpisania go w wydarzenia Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego. Kurs odbywa się pod patronatem Ministrów Kultury Państw Grupy Wyszehradzkiej.

Celem organizowanego przez Międzynarodowe Centrum Kultury kursu jest wymiana doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie zarządzania i ochrony miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Do udziału w nim, na drodze konkursowej, wybrano trzydziestu przedstawicieli z krajów V4 (Polski, Czech, Słowacji i Węgier), a także z Ukrainy i Niemiec. Wszyscy pracują na co dzień w sektorze dziedzictwa, zawodowo lub naukowo związani są z zarządzaniem lub ochroną miejsc historycznych.

Informacja pochodzi ze strony MCK Kraków -> http://mck.krakow.pl/aktualnosci/startuje-i-v4-heritage-academy-2018-i

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 16-07-2018 19:23
A kiedy doczeka się dofinansowania nasz przepiękna KATEDRA? Rządzący w Świdnicy chyba o niej zapomnieli. Ani słowem o jakichkolwiek funduszach z Uni. A też należy do zabytków dziedzictwa narodowego. Już ponoć cegłówki lecą na przechodniów z wieży. A tylu turystów dziennie ją zwiedza i podziwia jej wnętrze i unikalny gotycki styl. Wstyd!
~ 17-07-2018 10:49
W czerwcu remontowali w srodku katedre,kase dostali i to nie mala, ze nawet sluby w czasie remontow sie odbywaly ku rozgoryczeniu mlodych par. To juz jest absurd, a kase brac potrafia. O turystach nie wspomne jak calkiem niedawno potraktowano Czechow. O tych dwoch wydarzeniach zreszta bylo glosno nie tylko w mediach dolnoslaskich. I to jest wlasnie wstyd,a pieniedzy klechom to zawsze malo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group