Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 641
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Europejski Rok Seniorów

Wtorek, 24 stycznia 2012, 8:54
Aktualizacja: 8:55
Autor: red
Świebodzice: Europejski Rok Seniorów
Fot. użyczone
Konferencja poświęcona aktywności osób starszych, spotkania, wyjazdy, a już teraz, podczas ferii – wyjątkowe zajęcia dla dziadków i wnucząt – tak w Świebodzicach wygląda w praktyce realizacja Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, którym ogłoszono 2012 rok.

W aktywną realizację tego hasła włączyło się Stowarzyszenie 3. Wieku, które zrzesza ponad 80. świebodziczan.
- Dla nas aktywne starzenie się oznacza nieprzerwany udział w życiu społecznym naszego miasta i regionu oraz czas na to, by cieszyć się dobrym zdrowiem i realizować swoje marzenia w sferze edukacji i rekreacji - mówi Jolanta Sałek, szefowa Stowarzyszenia.
Włączając się w europejskie działania Stowarzyszenie wzięło udział w organizacji "Ferii z OsiR-em".

W pierwszym tygodniu kilkunastu wolontariuszy jeździło z dziećmi na lodowisko do Świdnicy, a 20 stycznia, w turnieju strzeleckim, turnieju tenisa stołowego i drużynowym wieloboju międzypokoleniowym wzięło udział 11. drużyn! Drużyny złożone były z dziadków i wnucząt. Każdy uczestnik otrzymał w nagrodę karnet wstępu do Wodnego Centrum Rekreacji.

Wesoła rywalizacja, świetna zabawa i niezapomniane przeżycia zapoczątkowały szereg imprez, w których wezmą udział członkowie Stowarzyszenia.
- Już 31 stycznia, zaraz po zimowych feriach, w Szkole Podstawowej Nr 2 odbędzie się kolejne spotkanie z babciami i dziadkami. Dzieci umilą im czas swoimi występami. - Gorąco zapraszamy w imieniu Dyrekcji Szkoły i Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach - zachęca Jolanta Sałek.

W marcu Stowarzyszenie weźmie udział w konferencji organizowanej przez Burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza. Do debaty o aktywności osób starszych, ich udziale w życiu społecznym, o szkoleniu dorosłych, wolontariacie osób starszych, zachowaniu samodzielności i zdrowego trybu życia, zaproszony został profesor Franciszek Marek oraz inni specjalni goście.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group