Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 596
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Europejski Tydzień Sport dla Wszystkich także w Świdnicy

Wiadomości: Świdnica
Środa, 25 maja 2016, 8:52
Aktualizacja: 19:02
Autor: opr. red.
Fot. organizatorzy
Świdnica kolejny raz włączy się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich i organizowanego w jego ramach XXII Sportowego Turnieju Miast i Gmin.

Od 26 maja do 1 czerwca w szkołach i przedszkolach organizowane będą masowe przedsięwzięcia rekreacyjno–sportowe. Jeśli łączna liczba uczestników będzie wysoka, jest szansa na nagrody w postaci sprzętu sportowego. Świdnickim koordynatorem STMiG jest Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W czasie trwania Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich w Świdnicy zostanie zorganizowanych kilkanaście wydarzeń o charakterze sportowo-turystyczno-rekreacyjnym. Między Innymi w SP 105 zaplanowano grupowe zabawy z chustą Klanza, pokazy taneczne, rodzinny turniej piłki halowej i wycieczkę do Karpacza. Festyn rodzinny z konkurencjami sportowymi i wycieczkę do Barda Śląskiego zapowiada społeczność SP 315, a w SP 6 i SP 1 zorganizowany zostanie Dzień Sportu z całą gamą różnych konkurencji. Młodsi również w łączą się do akcji. Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 6 w czasie turystycznej wyprawy po okolicy dotrą do Kraszowickiej Zagrody, gdzie będą na nie czekały ciekawe warsztaty. To tylko część całkiem bogatego kalendarza imprez…

Po zakończeniu STMiG powstanie specjalne sprawozdanie, które trafi pod ocenę krajowego koordynatora Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich. Rywalizacja ogólnopolska będzie odbywała się w sześciu grupach podzielonych ze względu na wielkość miast. Świdnica trafiła do grupy V wraz z miastami od 40 do 100 tysięcy mieszkańców. Jeśli łączna liczba uczestników świdnickich imprez pozwoli na zajęcie miejsca w czołówce, do Świdnicy trafią nagrody z postaci sprzętu sportowego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group