Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 542
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Europejski Tydzień Sportu w SP Imbramowice

Środa, 28 września 2016, 14:24
Aktualizacja: 14:26
Autor: red
Imbramowice: Europejski Tydzień Sportu w SP Imbramowice
Fot. UM Żarów
Szkoła Podstawowa im. UNICEF włączyła się w organizację Europejskiego Tygodnia Sportu. Do programu, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Erasmus+" społeczność szkoły zgłosiła wydarzenie sportowe "Szkolne Igrzyska Sportowe – Pożegnanie lata".

Projekt szkoły w Imbramowicach znalazł się w gronie pierwszych 100 imprez zgłoszonych do programu Europejskiego Tygodnia Sportu.
- Dzięki temu, że nasza szkoła uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Sportu otrzymaliśmy zestaw materiałów promocyjnych i gadżetów sportowych. Były to nagrody pamiątkowe dla wszystkich naszych uczniów - mówi Krystyna Waliszak dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

Organizatorzy tegorocznego Europejskiego Tygodnia Sportu (ETS) chcą położyć szczególny nacisk na promowanie tego wydarzenia i jego celów w językach narodowych. W tym celu powstaną m.in. krajowe strony internetowe poświęcone inicjatywie, do współpracy zaproszone zostaną również media w poszczególnych państwach.

Celem tych działań ma być jeszcze szersza popularyzacja sportu na poziomie lokalnym. W wykonaniu tego zadania pomóc mają również ambasadorowie Europejskiego Tygodnia Sportu - rolę tę pełnić będą znane osobistości ze świata sportu.

Główne wydarzenia związane z Tygodniem odbyły się w Brukseli w dniach od 10 do 17 września. Imprezy w innych częściach Europy organizowane będą do 24 września. Promowany będzie przede wszystkim sport masowy, uprawiany regularnie, który zdaniem inicjatorów Tygodnia powinien stać się stałym elementem życia mieszkańców Wspólnoty.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group